13. 3. 2019  |  Oběhové hospodářství  |  Zdroj: Středočeský kraj

Středočeští radní vyrazili na Mělnicko. Navštívili i elektrárnu

Náměstci hejtmanky Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) a Gabriel Kovács (ANO 2011) navštívili ve čtvrtek 7. března během návštěvy Mělnicka teplárensko – elektrárenskou oblast Mělník.

Komplex ČEZ – EMĚ Mělník – ZEVO Mělník čeká v nejbližších letech zásadní proměna na čistě teplárenský provoz, díky čemuž se výrazným způsobem sníží škodlivé emise (až o 80 %).

V rámci jednání a prohlídky areálu se zástupci kraje zaměřili na dopady výstavby zařízení pro energetické využití odpadu (ZEVO) na okolí.

„Jednou z podmínek zástupců okolních obcí je dobudování dopravní infrastruktury. Společně s Ředitelstvím silnic a dálnic jednáme o koncepci dopravy v regionu a máme již poměrně jasnou dopravu o obchvatech a napojeních na dálniční síť. Budeme v okolí stavby počítat i s využitím železniční a říční dopravy. Věřím, že najdeme řešení přínosné pro okolní obce.

V oblasti dopravních staveb budeme spolupracovat i s investorem stavby spalovny, společností ČEZ. Musíme se připravit na nový zákon o odpadech, podle kterého se budou muset obce řídit od roku 2024.

ZEVO nabízí odpověď. Přestože máme před sebou ještě dlouhou cestu, věřím tomu, že na konci bude úspěšná,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Foto: Středočeský kraj