Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Středočeský kraj začal schvalovat žádosti o kotlíkové dotace prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací

| autor: Středočeský kraj0

Středočeský kraj začal schvalovat žádosti o kotlíkové dotace prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kot

„V této první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno celkem 23,806 milionu korun,“ sdělil náměstek pro oblast financí Gabriel Kovács (ANO 2011).

Středočeský kraj má v rámci třetí vlny kotlíkových dotací k dispozici 575 milionů korun a možnost navýšení alokace v případě velkého zájmu, nový kotel by si tak mohlo pořídit přes pět tisíc domácností. Zájemci o dotaci mohou žádosti o kotlíkovou dotaci podávat až do 30. 6. 2022 do 16:00, nebo do vyčerpání peněžních prostředků.

Žádosti musí být podávány elektronickou formou. Tuto elektronickou žádost vyplní žadatelé v prostředí webového prohlížeče na portálu Středočeského kraje. Pro otevření žádosti je zapotřebí použít odkaz na webové stránce: https://kotliky.kr-stredocesky.cz/zadost.  

„Po odeslání žádosti obdrží žadatelé potvrzení o přijetí žádosti, na kterém je jedinečný číselný kód, pořadí žádosti, datum a čas podání včetně základních údajů o žadateli. Podanou žádost elektronickou formou si o den později žadatelé vytisknou a s potřebnými doklady ji musí do 20 pracovních dnů doručit na Krajský úřad Středočeského kraje. Mohou k tomu využít služeb pošty, kurýrů nebo ji doručit osobně,“ připomněl průběh správného podání žádosti náměstek Gabriel Kovács.

Přehled o postupu vyřizování podané žádosti pak žadatelé mohou sledovat on-line prostřednictvím webových stránek krajského úřadu. Pod odkazem: https://www.kr-stredocesky.cz/web/odbor-rizeni-dotacnich-projektu/kotlikove-dotacenaleznou přehlednou tabulku podaných žádostí, která monitoruje celý průběh zpracování konkrétní žádosti.

„Žadatelé se nemusí obávat jakéhokoli zneužití osobních dat, neboť v tabulce nejsou a nebudou obsaženy žádné citlivé údaje žadatelů. Tabulka je aktualizována vždy k patnáctému dni každého měsíce. Je to příspěvek pro zvýšení transparentnosti schvalovacího procesu,“ závěrem dodal náměstek Gabriel Kovács.

Upozorňujeme také, že Středočeský kraj nadále přijímá žádosti do tzv. „Zásobníku žádostí“, neboť určité procento žádostí nevyhoví Programu kotlíkové dotace nebo žadatele sami odstoupí. Neúspěšní žadatelé jsou pak automaticky nahrazeni žadateli ze „Zásobníku“.

„Neváhat a podat žádost o kotlíkovou dotaci se zkrátka vyplatí i nyní, protože Ministerstvo životního prostředí přidá na kotlíkové dotace celkem 1,5 miliardy korun navíc a my předpokládáme, že většina žadatelů ze Zásobníku žádostí dotaci získá,“ zdůrazňuje hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Je však zapotřebí včas podat žádost, a to nejdéle do poloviny roku 2020, neboť žadatelé ze „Zásobníku“ musí být schváleni Radou kraje do konce roku 2020. 

Foto: ilustrační/ redakce archiv

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert