Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Středočeský kraj bude jednat o rozšíření vodojemu Kopanina. Cílem je zlepšit zásobování Berounska a Kladenska pitnou vodou

| autor: Středočeský kraj0

Středočeský kraj bude jednat o rozšíření vodojemu Kopanina. Cílem je zlepšit zásobování Berounska

„Návrh na rozšíření vodojemu Kopanina patří mezi prioritní opatření Středočeského kraje ke zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody. Ze souhrnné informace významných provozovatelů vodohospodářské infrastruktury ve Středočeském kraji byla vytipována konkrétní opatření, která jsou již rozpracovávána podrobněji. Toto je jedno z těch, která jsou doporučená k realizaci,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD). Zmíněná opatření průběžně navrhuje Komise pro zmírňování negativních dopadů sucha a nedostatku vody ve Středočeském kraji. Rada kraje souhlasila dne 11. února 2019 v Usnesení č. 006-06/2019/RK s navrženými opatřeními a doporučila celkem pětici z nich projednat s Ministerstvem zemědělství.

„V případě vodojemu Kopanina se ukazuje, že jeho kapacita je skutečně nedostatečná. Projevuje se to zejména v letních měsících,“ konstatuje Miloš Petera. Jak dále doplnil, na rozšíření vodojemu Kopanina navazuje již Radou doporučená rekonstrukce přívodního zásobního řadu z vodojemu Kopanina do vodojemu Kožova Hora, která má zajistit plynulé zásobování Kladenska pitnou vodou.

„Hlavní město Praha jako vlastník vodojemu má zpracovanou studii proveditelnosti na rozšíření vodojemu Kopanina o dvě komory. V této věci je nutné prioritně vyřešit otázku investora a projednat možnosti finanční podpory s Ministerstvem zemědělství ČR,“ upřesnil náměstek hejtmanky.

Středočeský kraj se záležitostí zabývá především na základě podnětu od společnosti Vodovody a Kanalizace Beroun, která žádá o podporu a pomoc při řešení zajištění dodávek vody do oblasti Berounska a Kladenska z pražského vodárenského systému. „Naše společnost je připravena se na výstavbě tohoto vodojemu podílet úhradou, která by byla kalkulována do ceny vody předané. Domníváme se, že jediným schůdným řešením je zajištění investorství ze strany hlavního města Prahy nebo organizace, kterou hlavní město ovládá,“ píše se v žádosti, kterou se Středočeský kraj rozhodl podpořit.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ redakce

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema