Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Startuje IV. ročník soutěže „Chytrá města pro budoucnost 2020“

| zdroj: MMR ČR0

Startuje IV. ročník soutěže „Chytrá města pro budoucnost 2020“

Počtvrté se v Česku uskuteční národní soutěž v oblasti Chytrých měst a krajů. Přihlášky lze podávat od 1. března 2020.

V loňském III. ročníku bylo z více než padesáti nominovaných řešení oceněno porotou 17 obcí, měst, krajů a dodavatelů. Mezi úspěšné projekty se mj. zařadily aplikace integrace využití dronů, kooperativní inteligentní systém dopravy, projekty digitalizace krajů, inteligentní svoz odpadů a infrastruktura pro chytrou čtvrť. Průkopníky v oblasti využití strojového učení a umělé inteligence pak služby RPA systémů, chatboty a nové formy autentizace.

Ocenění ministryně pro místní rozvoj ČR Ing. Kláry Dostálové v kategorii OSOBNOST SMART CITY 2019 převzali z rukou náměstka ministryně Ing. Davida Koppitze pan Ing. Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro digitalizaci, dále pan Ing. Karel Dobeš, vládní zmocněnec pro GNSS a kosmické technologie a také pan prof. Dr. Ing. Miroslav Svitek, dr.h.c., prezident Czech Smart City Cluster.

Letošní IV. ročník soutěže CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOUCNOST 2020 probíhá opět za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj, které je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst, obcí a krajů.

SMART CITY INNOVATIONS INSTITUT z.ú. z pozice zakladatele a pořadatele soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ se v letošním roce zaměří na podporu sdílení dobré praxe a podání přihlášek především z obcí a měst menší a střední velikosti.

Současně budou organizátoři v komunikační kampani vůči samosprávám zaměřovat na řešení a služby energetických modelů v návaznosti na bezemisní, úsporná a udržitelná řešení, IOT a synergické modely využití, infrastruktura a budování 5G sítí, inovace reagující na změnu klimatu, inteligentní dopravní systémy, rozvoj společnosti 4.0, digital twins a využití umělé inteligence a strojového učení.

Do soutěže se mohou zapojit kromě měst, obcí a regionů také dodavatelé chytrých projektů. Přihlašovatelé soutěží v kategoriích PROJEKT (dnešní vnímání SMART CITY), MODEL (dlouhodobé strategické modely SMART CITY), VIZE (trendy a inspirace) a OSOBNOST (charisma SMART CITY). Přihlášeny mohou být i ty záměry, které zatím nebyly realizovány.

Odborná porota sestavená z odborníků bude letošní vítěze posuzovat podle základních pilířů definovaných v souvislosti s Metodikou Smart Cities Ministerstva pro místní rozvoj. Pilíři hodnocení budou kritéria proveditelnosti, udržitelnosti, prokázané úspory, otevřenosti dat a zapojení veřejnosti.

Veškeré propozice a pravidla soutěže „Chytrá města pro budoucnost 2020“ včetně přihlášky jsou uvedeny na www.soutezchytramesta.cz.

Foto: mmr.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ