Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Startuje čerpání miliard z fondu pro Spravedlivou transformaci

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

aktuality
zdroj: Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj v Bruselu symbolicky zahájil čerpání 41 miliard Kč z Operačního programu Spravedlivá transformace. A to v rámci právě konané high-level konference Spravedlivá transformace v uhelných a energeticky náročných regionech. První výzvy určené pro financování strategických projektů uhelných krajů byly vyhlášeny 14. listopadu, oficiální příjem žádostí bude spuštěn 30. listopadu.

Regionální stálá konference Moravskoslezského kraje v červnu 2021 doporučila celkem 13 projektů majících významný transformační dopad. Tyto transformační projekty mají ambici proměnit region jako celek, zatraktivnit jej a zlepšit zdejší podmínky pro obyvatele, studenty, ale i firmy. 

Pro regiony je konference jedinečnou příležitostí prezentovat kraj a jeho vize zhruba dvěma stovkám účastníků na evropské úrovni. První výzvy vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí ČR spolu se Státním fondem životního prostředí ČR už 14. listopadu, příjem žádostí bude spuštěn 30. listopadu. Další výzvy budou spuštěny do konce tohoto roku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert