Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Starostové vybojovali 10 % zvýšení odměn zastupitelů

| autor: redakce| zdroj: SMO ČR0

Starostové vybojovali 10 % zvýšení odměn zastupitelů

Celostátní finanční konference dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější akce Svazu měst a obcí, o čemž svědčí i každoročně vysoká účast téměř 400 představitelů samospráv.

Konference má za cíl seznámit zejména volené zástupce měst a obcí s aktuálními tématy z oblasti financování obcí. Zároveň účastníkům představuje inspirativní příklady dobré praxe. Představitelé místních samospráv jsou také upozorňováni na možná úskalí a nástrahy v rámci financování obcí a měst a v neposlední řadě je účastníkům poskytnut prostor na výměnu názorů a zkušeností. 

Letošní, již 22. ročník konference, zaznamenal obrovský úspěch. Vláda schválila požadavek na 10 % zvýšení odměn zastupitelů.

„Starostové jsou hnací silou vývoje České republiky, hospodářského i kulturního,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl a pokračuje „jsem rád, že jsme jim dokázali vydobýt lepší finanční ohodnocení, které si bezesporu zaslouží.“

S účinností od 1. ledna 2020 byly odměny zastupitelům navýšeny o 10 %. Nařízením vlády dochází k novelizaci nařízení č. 138/2017 Sb. o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy