Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Starostové vybojovali 10 % zvýšení odměn zastupitelů

| autor: redakce| zdroj: SMO ČR0

Starostové vybojovali 10 % zvýšení odměn zastupitelů

Celostátní finanční konference dlouhodobě patří mezi nejvýznamnější akce Svazu měst a obcí, o čemž svědčí i každoročně vysoká účast téměř 400 představitelů samospráv.

Konference má za cíl seznámit zejména volené zástupce měst a obcí s aktuálními tématy z oblasti financování obcí. Zároveň účastníkům představuje inspirativní příklady dobré praxe. Představitelé místních samospráv jsou také upozorňováni na možná úskalí a nástrahy v rámci financování obcí a měst a v neposlední řadě je účastníkům poskytnut prostor na výměnu názorů a zkušeností. 

Letošní, již 22. ročník konference, zaznamenal obrovský úspěch. Vláda schválila požadavek na 10 % zvýšení odměn zastupitelů.

„Starostové jsou hnací silou vývoje České republiky, hospodářského i kulturního,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR a starosta Kyjova František Lukl a pokračuje „jsem rád, že jsme jim dokázali vydobýt lepší finanční ohodnocení, které si bezesporu zaslouží.“

S účinností od 1. ledna 2020 byly odměny zastupitelům navýšeny o 10 %. Nařízením vlády dochází k novelizaci nařízení č. 138/2017 Sb. o výši odměn členů zastupitelstev územních samosprávných celků.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert