Soutěž Ekologická škola v Moravskoslezském kraji ve školním roce 2018/2019 zná své vítěze

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

Z celkového počtu 52 přihlášených škol musela hodnotící komise vybrat pouze osm nejšikovnějších, které budou oceněny – tři nejlepší v každé kategorii certifikátem a dárkovými poukazy ve výši 35.000 Kč a dalších pět referenčními listy a dárkovými poukazy ve výši 10.000 Kč.

Vybrat ty nejlepší školy nebylo vůbec jednoduché, protože jich většina vykazuje v oblasti EVVO velký zájem a aktivitu. Kromě nejrůznějších environmentálních aktivit školy dokonce usilují o ekologizaci svého provozu (např. monitorují spotřebu vody a energií) a zavádějí praktická opatření jako je použití kompostérů či vermikompostérů, nádrží na zachycení dešťové vody nebo používají ekologicky šetrné čistící prostředky, které nabývají na své popularitě.

Vítězi se staly tyto školy:
- v kategorii mateřských škol Mateřská škola Čeladenská beruška, příspěvková organizace,
- v kategorii základních škol Základní škola Břidličná, okres Bruntál,
- v kategorii středních škol Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, příspěvková organizace.

Mezi dalších pět oceněných patří tyto školy:
- Mateřská škola Havířov-Podlesí Balzacova 2/1190,
- Masarykova základní škola a mateřská škola Melč, okres Opava, příspěvková organizace,
- Základní škola a mateřská škola Ludgeřovice, příspěvková organizace,
- Základní škola Opava, Šrámkova 4, příspěvková organizace,
- Základní škola a gymnázium Vítkov, příspěvková organizace.

Komise se rozhodla udělit následující škole speciální ocenění „Skokan roku“ za významný posun v oblasti EVVO:
- Základní škola a Mateřská škola, Ostrava-Poruba, Ukrajinská 19, příspěvková organizace.

Vítězným školám gratulujeme, slavnostní vyhlášení se bude konat 23. 10. 2019 v prostorách krajského úřadu. Těm školám, které letos nevyhrály, přejeme mnoho štěstí v dalším ročníku soutěže.

Foto: wikipedie