Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Solární powerbanky, řešitelé plýtvání hliníkem, inovátoři zelených střech... To je ENERSOL

| zdroj: Kraj Vysočina0

Solární powerbanky, řešitelé plýtvání hliníkem, inovátoři zelených střech... To je ENERSOL

Mezi letošními postupujícími jsou autoři solární powerbanky, řešitelé plýtvání hliníkem, inovátoři zelených střech nebo autor originální únikové hry. „Je umění během sedmi minut odprezentovat měsíce práce v laboratořích nebo v terénu. Ve všech čtrnácti případech jsem byla mile překvapena praktičností zvolených témat a profesionálním vystupováním mladých badatelů,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

V kategorii Enersol a praxe se stal vítězem Jan Vondráček ze SŠS Třebíč s prací Stavebnictví a termografie. S ním do celostátního kola postupují Pham Mai Phuong (ve spolupráci s M. Literou a F. Fialou) ze SPŠ a SOU Pelhřimov s prací Monitoring kvality ovzduší uvnitř budovy, Vojtěch Hromádka s Jiřím Chládkem ze SPŠ Třebíč s originální Solární powerbankou a Radim Lemfeld z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou s tématem Plýtvání hliníkem.

První místo v kategorii Enersol a inovace obsadili David Novák ze SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně se zajímavou prací Inovace zelených střech s využitím dešťové vody a Patrície Nejedlá, žákyně SPŠ Třebíč, která prezentovala práci Školní hygiena.

V kategorii Enersol a popularizace bude reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat 19. a 20. března 2019 v Hradci Králové, žák OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava Jakub Benda s prací Dnes ještě unikneme. Jakub úspěšně reprezentoval Kraj Vysočina s edukativním projektem u v loňském roce, kdy si v celostátním kole sáhl na zlato. „Loni jsem představil svou výpravu za vodními zdroji, což byl fajn projekt pro základní školy, děti to bavilo a měly chuť si hru vyzkoušet. Se současnou únikovkou už mám také skvělé zkušenosti, hra žáky baví a rozvíjí jejich představivost a logické myšlení,“ říká Jakub.

Krajské kolo ENERSOLu se konalo tradičně v sídle Kraje Vysočina 14. února 2020 pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina  Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, radní kraje Jany Fialové a dalších hostů včetně zástupců firem.

Foto: zdroj Kraj Vysočina

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ