Snižování energetické náročnosti v Nemocnici Nové Město na Moravě pokračuje

| autor: Kraj Vysočina0

Snižování energetické náročnosti v Nemocnici Nové Město na Moravě pokračuje

„Kraji Vysočina se podařilo získat dotace na další projekty zaměřené na úspory energií. Budou se tak moci zateplit a vyměnit výplně otvorů u objektu oddělení dlouhodobě nemocných na pavilonu 3, oddělení dlouhodobě nemocných na pavilonu 7, objektu ředitelství a budovy lékárny. Zahájení stavebních prací předpokládáme na podzim tohoto roku,“ doplňuje náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Areál Nemocnice Nové Město na Moravě se tak vedle nového objektu dětského pavilonu dočká další modernizace, která povede ke snížení spotřeby energie a snížení emisí skleníkových plynů. Realizací projektů dojde zároveň  ke zlepšení prostředí pro pacienty a zaměstnance nemocnice.

Tyto projekty budou spolufinancovány Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

NE NMNMFond Soudržnosti

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay