Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SmVaK Ostrava podpoří 21 neziskových organizací

| zdroj: SmVaK Ostrava0

SmVaK Ostrava podpoří 21 neziskových organizací

Vodárenská společnost si váží svých zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Prostředky směřují ke spolkům dobrovolných hasičů, k organizacím pečujícím o kvalitu životního prostředí, na pořádání kulturních akcí nebo dětských táborů, ke sportovním klubům mládeže, ale také do sociální oblasti pro handicapované.

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělili vodaři letos 199 800 korun

Za pět let existence programu jsme podpořili projekty neziskových organizací, v nichž působí naši zaměstnanci, milionem korun. Tato částka se na první pohled může zdát relativně malá, ale také díky ní mohly být realizovány projekty s celkovým rozpočtem přesahujícím osm milionů korun. I díky tomu mohou vznikat, proběhnout a konat se významné věci, které zkvalitňují kvalitu života lidí v lokalitách naší působnosti, přispívají k rozvoji občanské společnosti v sociální, kulturní nebo sportovní oblasti a dělají lidem radost. Jsem na své kolegy, kterým není lhostejná kvalita života v místě, kde žijí, a snaží se ji svou činností zvyšovat, hrdý,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Podpora tak směřuje například k malým hasičům v Bohumíně, Českém Těšíně nebo Havířově, k fotbalové mládeži v Brušperku nebo Darkovičkách, ke sportovním kynologům v Ostravě a Novém Jičíně, na ekologické projekty v Hradci nad Moravicí a Hlučíně, k myslivcům, ale i včelařům do Radvanic a Bartovic nebo na organizaci kulturních akcí v Loučné nad Desnou a Havířově. Vodaři nezapomínají ani na handicapované, když byly podpořeny projekty na jejich podporu v Novém Jičíně a Opavě.

Letos bylo podpořeno 21 projektů s celkovým rozpočtem přesahujícím 1,2 milionu korun, přičemž na jejich realizaci žádali zaměstnanci 360 tisíc korun.

Foto: ilustrační snímky – sportovní a kulturní – z loňského ročníku programu/ SmVaK Ostrava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert