Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SmVaK Ostrava podpoří 21 neziskových organizací

| zdroj: SmVaK Ostrava0

SmVaK Ostrava podpoří 21 neziskových organizací

Vodárenská společnost si váží svých zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Prostředky směřují ke spolkům dobrovolných hasičů, k organizacím pečujícím o kvalitu životního prostředí, na pořádání kulturních akcí nebo dětských táborů, ke sportovním klubům mládeže, ale také do sociální oblasti pro handicapované.

V programu Plaveme v tom spolu! pro zaměstnance, kteří usilují o zvýšení kvality života ve svém regionu aktivitou v neziskovém sektoru, rozdělili vodaři letos 199 800 korun

Za pět let existence programu jsme podpořili projekty neziskových organizací, v nichž působí naši zaměstnanci, milionem korun. Tato částka se na první pohled může zdát relativně malá, ale také díky ní mohly být realizovány projekty s celkovým rozpočtem přesahujícím osm milionů korun. I díky tomu mohou vznikat, proběhnout a konat se významné věci, které zkvalitňují kvalitu života lidí v lokalitách naší působnosti, přispívají k rozvoji občanské společnosti v sociální, kulturní nebo sportovní oblasti a dělají lidem radost. Jsem na své kolegy, kterým není lhostejná kvalita života v místě, kde žijí, a snaží se ji svou činností zvyšovat, hrdý,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Podpora tak směřuje například k malým hasičům v Bohumíně, Českém Těšíně nebo Havířově, k fotbalové mládeži v Brušperku nebo Darkovičkách, ke sportovním kynologům v Ostravě a Novém Jičíně, na ekologické projekty v Hradci nad Moravicí a Hlučíně, k myslivcům, ale i včelařům do Radvanic a Bartovic nebo na organizaci kulturních akcí v Loučné nad Desnou a Havířově. Vodaři nezapomínají ani na handicapované, když byly podpořeny projekty na jejich podporu v Novém Jičíně a Opavě.

Letos bylo podpořeno 21 projektů s celkovým rozpočtem přesahujícím 1,2 milionu korun, přičemž na jejich realizaci žádali zaměstnanci 360 tisíc korun.

Foto: ilustrační snímky – sportovní a kulturní – z loňského ročníku programu/ SmVaK Ostrava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK