Smart řešení znamenají budoucnost, ale chytrý musí být hlavně člověk

| autor: Hana Tomášková0

Smart řešení znamenají budoucnost, ale chytrý musí být hlavně člověk

Žádná smart inovace není spasitelná sama o sobě. Je to o lidech a o jejich přístupu. O legislativních možnostech. V zemi budoucnosti by měl ve všech regionech plnohodnotně fungovat vysokorychlostní internet. Stav veřejných komunikací a staveb by měl odpovídat 21. století. Musí být normální jezdit po dálnicích a ne jen popojíždět po takto označených komunikacích a modlit se, aby všichni zúčastnění vůbec dorazili do cíle.

Máme k dispozici obrovské množství dat a učíme se je využívat ke zlepšení kvality života. Mnohá řešení již teď otvírají cesty dalším inovacím a budou postupně přinášet možnosti, ke kterým dnes ještě nedohlédneme.

Pro budování země budoucnosti potřebujeme v první řadě odstranit nedostatky minulosti. Až budou sítě, kabely, silnice, budovy a další prvky infrastruktury odpovídat stavu 21. století, pak budeme mít na čem stavět chytré technologie.

Dlouhodobá koncepce, která zajistí komplexní pokrytí všech nezbytných strategií, musí propojit potřeby člověka s aktuální ekonomickou i ekologickou situací, s legislativou a s příležitostmi, které se nabízejí.

Záda nám musí jistit potřebné zákony a abychom se mohli volně rozběhnout, neobejdeme se bez rozsáhlých investic. Smart technologie zůstávají pouze ideologiemi, pokud nemají odpovídající zázemí a potenciál v podobě člověka, který je dokáže řídit a rozvíjet.

Máme chytré lidi, a to je naše deviza do budoucnosti. Musíme zajistit, aby měli možnost uplatňovat svá smart řešení v naší zemi a budovali jako zemi pro budoucnost právě Českou republiku.