Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Smart řešení znamenají budoucnost, ale chytrý musí být hlavně člověk

| autor: Hana Tomášková0

Smart řešení znamenají budoucnost, ale chytrý musí být hlavně člověk
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Žádná smart inovace není spasitelná sama o sobě. Je to o lidech a o jejich přístupu. O legislativních možnostech. V zemi budoucnosti by měl ve všech regionech plnohodnotně fungovat vysokorychlostní internet. Stav veřejných komunikací a staveb by měl odpovídat 21. století. Musí být normální jezdit po dálnicích a ne jen popojíždět po takto označených komunikacích a modlit se, aby všichni zúčastnění vůbec dorazili do cíle.

Máme k dispozici obrovské množství dat a učíme se je využívat ke zlepšení kvality života. Mnohá řešení již teď otvírají cesty dalším inovacím a budou postupně přinášet možnosti, ke kterým dnes ještě nedohlédneme.

Pro budování země budoucnosti potřebujeme v první řadě odstranit nedostatky minulosti. Až budou sítě, kabely, silnice, budovy a další prvky infrastruktury odpovídat stavu 21. století, pak budeme mít na čem stavět chytré technologie.

Dlouhodobá koncepce, která zajistí komplexní pokrytí všech nezbytných strategií, musí propojit potřeby člověka s aktuální ekonomickou i ekologickou situací, s legislativou a s příležitostmi, které se nabízejí.

Záda nám musí jistit potřebné zákony a abychom se mohli volně rozběhnout, neobejdeme se bez rozsáhlých investic. Smart technologie zůstávají pouze ideologiemi, pokud nemají odpovídající zázemí a potenciál v podobě člověka, který je dokáže řídit a rozvíjet.

Máme chytré lidi, a to je naše deviza do budoucnosti. Musíme zajistit, aby měli možnost uplatňovat svá smart řešení v naší zemi a budovali jako zemi pro budoucnost právě Českou republiku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert