Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Smart city Zlín – cisterny s vodou nově s GPS

| zdroj: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.0

Smart city Zlín – cisterny s vodou nově s GPS

VaK Zlín a MOVO připravily plán opatření pro snížení dopadu výpadku zásobování pitnou vodou, zejména v nejvíce zalidněných lokalitách jako jsou např. Jižní Svahy. V letošním roce již přibyla další mobilní cisterna pro náhradní zásobování obyvatelstva vodou v případě poruchy či havárie.

Jde o cisternu s tlakovým agregátem, která umožňuje přímé napojení např. na objekt školy, školky či domova pro seniory. Z této cisterny lze tlakovat vodu přímo do vodovodní sítě v objektu, aniž by byl jakkoliv narušen přívod vody.

Od listopadu letošního roku přichází zlínské vodárny s další novinkou v rámci zkvalitňování svých služeb. Cisterny pro náhradní zásobování vodou jsou opatřeny GPS a jsou zaneseny do mapového systému. V praxi to znamená, že odběratel se rychleji zorientuje a zjistí lokalitu, kde přesně je cisterna umístěna.

Na webových stránkách http://mapy.smv.cz/udalosti/smv.html či na facebookovém profilu VaKu Zlín lze najít označenou oblast, kde došlo k omezení dodávek pitné vody a po rozkliknutí ikony se zobrazí název ulice, datum a čas přistavení cisterny.

Jedním z našich hlavních cílů je včasná informace odběratelům o haváriích a poruchách na vodovodní síti. Zdokonalujeme proto mapové podklady pro weby, plánované výluky lze najít na stránkách obou společností i na facebookové profilu VaKu Zlín.

Připomínám i možnost registrovat se u MOVO 840 668 668 nebo 601 276 276 do bezplatné služby „SMS Info“. Ta umožňuje získat zdarma informace přímo do mobilu – zákazník tak má mj. přehled o výlukách dodávky vody či haváriích potrubí v jeho okolí,“ dodává Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

VaK Zlín a MOVO činí také další zásadní krok v zajištění bezpečnosti, řízení a zásobování pitnou vodou v případě nenadálých situací – v současné době probíhá kompletní revize uzavíracích ventilů a šachet, plánuje se propojení různých větví vodovodů tak, aby bylo možné lépe přepojovat přívod vody z více směrů, a buduje se nové řídící manažerské a krizové centrum.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy