Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Smart city Zlín – cisterny s vodou nově s GPS

| zdroj: Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.0

Smart city Zlín – cisterny s vodou nově s GPS

VaK Zlín a MOVO připravily plán opatření pro snížení dopadu výpadku zásobování pitnou vodou, zejména v nejvíce zalidněných lokalitách jako jsou např. Jižní Svahy. V letošním roce již přibyla další mobilní cisterna pro náhradní zásobování obyvatelstva vodou v případě poruchy či havárie.

Jde o cisternu s tlakovým agregátem, která umožňuje přímé napojení např. na objekt školy, školky či domova pro seniory. Z této cisterny lze tlakovat vodu přímo do vodovodní sítě v objektu, aniž by byl jakkoliv narušen přívod vody.

Od listopadu letošního roku přichází zlínské vodárny s další novinkou v rámci zkvalitňování svých služeb. Cisterny pro náhradní zásobování vodou jsou opatřeny GPS a jsou zaneseny do mapového systému. V praxi to znamená, že odběratel se rychleji zorientuje a zjistí lokalitu, kde přesně je cisterna umístěna.

Na webových stránkách http://mapy.smv.cz/udalosti/smv.html či na facebookovém profilu VaKu Zlín lze najít označenou oblast, kde došlo k omezení dodávek pitné vody a po rozkliknutí ikony se zobrazí název ulice, datum a čas přistavení cisterny.

Jedním z našich hlavních cílů je včasná informace odběratelům o haváriích a poruchách na vodovodní síti. Zdokonalujeme proto mapové podklady pro weby, plánované výluky lze najít na stránkách obou společností i na facebookové profilu VaKu Zlín.

Připomínám i možnost registrovat se u MOVO 840 668 668 nebo 601 276 276 do bezplatné služby „SMS Info“. Ta umožňuje získat zdarma informace přímo do mobilu – zákazník tak má mj. přehled o výlukách dodávky vody či haváriích potrubí v jeho okolí,“ dodává Ing. Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK Zlín.

VaK Zlín a MOVO činí také další zásadní krok v zajištění bezpečnosti, řízení a zásobování pitnou vodou v případě nenadálých situací – v současné době probíhá kompletní revize uzavíracích ventilů a šachet, plánuje se propojení různých větví vodovodů tak, aby bylo možné lépe přepojovat přívod vody z více směrů, a buduje se nové řídící manažerské a krizové centrum.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ