Služby města Jihlavy nově čistí i kontejnery na separovaný odpad

| zdroj: Jihlava0

Jihlava
zdroj: Jihlava

Mytí je zatím v plánu jen ve vybraných lokalitách. Pracovníci se chystají do ulic Telečská, Žižkova, Ke Skalce, U Pivovaru a na Štefánikovo náměstí.

Služby města Jihlavy začaly ve vybraných lokalitách ručně umývat kontejnery na separovaný odpad. Ve spolupráci s odbornou firmou čistí o víkendech nádoby o obsahu 1100 litrů na papír, plast, sklo a biologicky rozložitelný odpad. „Jde o kontejnery určené pouze pro obyvatele. Umýváme boky nádob z venkovní části a víka nádob z venku i zevnitř. Po celou dobu umývání není nijak užívání kontejnerů omezeno,“ uvedl k čištění mluvčí SMJ Martin Málek.

Jde o první pokus ze strany Služeb města Jihlavy, jak kontejnery udržovat v dobrém stavu. „Nebudeme je proto zatím čistit plošně po celé Jihlavě, ale zaměříme se pouze na ulice Telečská, Žižkova, Ke Skalce, U Pivovaru a na Štefánikovo náměstí,“ dodal Martin Málek s tím, že akce potrvá do 31. července 2023.

V minulosti pracovníci SMJ dezinfikovali pouze kontejnery a nádoby na komunální odpad.