Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Školáci se díky ekologickému chodníčku naučí lépe nakládat s odpady

| autor: Moravskoslezský kraj0

Školáci se díky ekologickému chodníčku naučí lépe nakládat s odpady

Na realizaci naučné stezky se podílel Moravskoslezský kraj ve spolupráci se společností EKO-KOM.

„Doufám, že se tato stezka stane oblíbeným cílem škol, nejrůznějších kroužků, ale i rodin s dětmi. Správné zacházení s odpady bychom měli dětem vštěpovat už od malička. Věřím, že dvanáct velkoformátových tabulí s interaktivními prvky pomůže průvodcům dětem vysvětlit, jak důležité je chránit naši planetu,“ uvedla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová a doplnila, že vstup na naučnou stezku bude pro děti i dospělé bezplatný.

„Doposud se děti mohly v rámci exkurzí do společnosti Asompo pouze podívat, jak skládka vypadá. Díky novému ekologickému chodníčku lépe pochopí, jak je třídění důležité, a že by skládka měla být vždy posledním řešením odstraňování odpadů. Chceme také dětem i dospělým vysvětlovat, že kromě třídění je velmi důležité snižovat množství odpadu, které každý z nás vyprodukuje,“ vysvětlila náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová.

Na vznik Ekologického chodníčku finančně přispěly Moravskoslezský kraj a Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. „Grafika tabulí vychází z populárního vzdělávacího programu Tonda Obal, do kterého je dlouhodobě zapojena velká část základních a středních škol v kraji,“ řekla ředitelka oddělení regionálního provozu společnosti EKO-KOM Martina Filipová. Na tabulích tak podle jejích slov zájemci najdou například zajímavosti o třídění papíru, plastů, skla, nápojových kartonů či kovů, ale také informace, jak vzniku odpadů předcházet.

Každoročně zamíří do prostorů Asompo stovky dětí z okolních škol. „Chceme, aby do areálu na exkurzi jezdily školní skupiny z celého kraje. Aktivně se připravujeme na budoucí zákaz skládkování a připravujeme pro naše občany možnosti ekologického zpracování a dalšího využití směsného komunálního odpadu,“ upřesnila předsedkyně Dobrovolného svazku obcí SOMPO a starostka Fulneku Radka Krištofová.

Dobrovolný svazek obcí SOMPO 2016 sdružuje 32 obcí okresu Nový Jičín a jeho hlavním předmětem činnosti je osvěta, environmentální vzdělávání a řešení společných problémů s ochranou životního prostředí.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert