Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Silničáři dostanou 35 mil. Kč na přípravu staveb, které souvisí s výstavbou nového jaderného zdroje v Dukovanech

| zdroj: Jihomoravský kraj0

4021279909_c3ee36c8dd_c
zdroj: flickr.com

Jihomoravští radní odsouhlasili smlouvu mezi krajskou Správou a údržbou silnic (SÚS JMK) a Státními fondem dopravní infrastruktury (SFDI) o poskytnutí finančních prostředků na financování úprav dopravní infrastruktury v souvislosti s výstavbou nového jaderného zdroje v elektrárně Dukovany.

„Získání 35 milionů korun je dalším krokem vpřed. Finanční injekce v souvislosti s výstavbou Dukovan bude využita na projektování souvisejících dopravních staveb," uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu.

Celkem jde o seznam 42 stavebních akcí. SÚS JMK tak může díky těmto financím začít průběžně připravovat a realizovat další příslušná dopravní opatření na silnicích II. a III. třídy, které souvisí s výše uvedenou výstavbou v Dukovanech. Rozdělení financí na jednotlivé akce bude následně dle předem definovaného klíče.

„Snažíme se všechny kroky k realizaci stavebních akcí na návozových trasách co nejvíce urychlit. Na mnoha z nich už díky zdrojům z rozpočtu JMK naši projektanti pracují. Proto vítám, že finanční podpora ze strany SFDI přijde v nejbližších dnech, protože všechny stavby musí být realizovány do konce roku 2028,“ uzavřel náměstek Jiří Crha.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ