Silničáři dostanou 35 mil. Kč na přípravu staveb, které souvisí s výstavbou nového jaderného zdroje v Dukovanech

| zdroj: Jihomoravský kraj0

4021279909_c3ee36c8dd_c
zdroj: flickr.com

Jihomoravští radní odsouhlasili smlouvu mezi krajskou Správou a údržbou silnic (SÚS JMK) a Státními fondem dopravní infrastruktury (SFDI) o poskytnutí finančních prostředků na financování úprav dopravní infrastruktury v souvislosti s výstavbou nového jaderného zdroje v elektrárně Dukovany.

„Získání 35 milionů korun je dalším krokem vpřed. Finanční injekce v souvislosti s výstavbou Dukovan bude využita na projektování souvisejících dopravních staveb," uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu.

Celkem jde o seznam 42 stavebních akcí. SÚS JMK tak může díky těmto financím začít průběžně připravovat a realizovat další příslušná dopravní opatření na silnicích II. a III. třídy, které souvisí s výše uvedenou výstavbou v Dukovanech. Rozdělení financí na jednotlivé akce bude následně dle předem definovaného klíče.

„Snažíme se všechny kroky k realizaci stavebních akcí na návozových trasách co nejvíce urychlit. Na mnoha z nich už díky zdrojům z rozpočtu JMK naši projektanti pracují. Proto vítám, že finanční podpora ze strany SFDI přijde v nejbližších dnech, protože všechny stavby musí být realizovány do konce roku 2028,“ uzavřel náměstek Jiří Crha.