SFŽP zavádí pohodlnější příjem žádostí a kompletní správu projektů přes internet

| zdroj: Státní fond životního prostředí ČR0

Agendový informační systém SFŽP ČR (AIS SFŽP ČR) je určen zejména žadatelům z dotačních titulů Národního programu Životní prostředí nebo Programu Životní prostředí Norských fondů. Po registraci jej využijí jak k podání žádostí o dotace, tak i ke sledování celého průběhu administrace dotačního projektu a ke komunikaci s Fondem.

Touto cestou poskytne Státní fond životního prostředí ČR možnost tzv. „úplné elektronické komunikace“ ve všech fázích projektového cyklu. V praxi to znamená, že při splnění veškerých náležitostí a podmínek dotačního titulu budou moci žadatelé (a pozdější příjemci podpory) nejen plně elektronicky požádat, ale i plně elektronicky komunikovat s Fondem při podávání žádostí o platbu, zasílání monitorovacích zpráv apod.

Nový agendový systém bude zpřístupněn u nejnovějších dotačních výzev Národního programu Životní prostředí, u nichž začíná příjem žádostí od 1. září a dále. Konkrétně se jedná o výzvu číslo 5/2019 na rekonstrukci veřejného osvětlení, dále výzvu 4/2019 na výstavbu vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod a výzvu 3/2019 na osvětové kampaně k ochraně životního prostředí. V případě ostatních otevřených výzev, u nichž byl příjem žádostí zahájen již před tímto datem, způsob podání zůstává tak, jak je uveden v textu každé výzvy.

Vstup do AIS SFŽP ČR

Videa s návodem pro práci v systému AIS SFŽP ČR naleznete na stránce Jak podat žádost.

Zdroj fotografie: SFŽP ČR