Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Sdílená kola v Ostravě budou v následujícím měsíci zdarma po dobu třiceti minut

| zdroj: Ostrava0

Sdílená kola v Ostravě budou v následujícím měsíci zdarma po dobu třiceti minut
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Stává se tak po dohodě se společností nextbike Czech Republic. Všechna sdílená kola v Ostravě jsou pravidelně dezinfikována.

„K preferovaným způsobům pohybu po městě patří momentálně kromě chůze jízda na kole, proto zavádíme po dohodě s provozovatelem možnost zapůjčení sdíleného kola zdarma až na dobu třiceti minut. Reagujeme tak na aktuální situaci a rádi bychom občanům alespoň trochu ulehčili v této nesnadné době. Bikesharing má sloužit prioritně jako služba pro nutnou přepravu do práce, obchodu nebo lékárny. Prosíme všechny, aby kola využívali právě k těmto účelům a ne k projížďkám," uvedla resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.

Třicetiminutová výpůjčka zdarma bude v Ostravě platit zatím od 18. března do 18. dubna. V patnácti městských obvodech je k dispozici 900 kol umístěných v 280 stanicích. Je možné je také rezervovat.

„Servisní tým sdílená kola systematicky dezinfikuje, řídítka, sedlo i zámek. I přesto ale doporučujeme, aby všichni, kteří si půjčí kolo, použili vlastní rukavice. Věřím, že patnáct minut zdarma navíc pomůže lidem v této době s lepší dostupností například na cestě do práce nebo z práce," uvedl za společnost nextbike Lukáš Luňák.

Sdílené kolo se dá půjčit prostřednictvím mobilní aplikace. Bikesharing mohou využít ale i ti, kteří nemají staženou aplikaci ve svém chytrém telefonu, případně nemají připojení k internetu. Umožňuje to systém Interactive Voice Response. Tento telefonický robot funguje 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Zájemce o půjčení kola pouze zavolá na infolinku 581 652 047, zvolí si, kde si chce kolo půjčit, naťuká na displeji svého telefonu číslo kola a robot ho na dálku odemkne. Volat je ale nutné z čísla, na kterém má majitel telefonu založený a ověřený účet u provozovatele systému.

Náklady uhradí stejným dílem město Ostrava a provozovatel systému společnost nextbike.

Foto: zdroj město Ostrava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ