S tuky a oleji už obyvatelé Nymburka nemusí do sběrného dvora

| zdroj: Město Nymburk0

S tuky a oleji už obyvatelé Nymburka nemusí do sběrného dvora

Od 1. října mohou občané nově odkládat jedlé oleje a tuky nejen ve sběrném dvoře, ale i na určených stanovištích po městě.

Ačkoli povinnost sběru jedlých tuků a olejů mají obce až od 1. ledna 2020, v Nymburce je tato služba zajištěna již od roku 2006. Jedlé oleje a tuky mohli občané bezplatně odevzdávat pouze na sběrném dvoře.

Nově město od října zavádí rozšíření sběrných míst o speciální sběrné nádoby, které jsou určené pouze na použité oleje a tuky z domácností, nikoliv však motorové oleje. Odpad musí být zbaven hrubých nečistot, např. zbytků jídla a vkládán do sběrných nádob v uzavíratelných, plastových nádobách, nejlépe v PET lahvích.

Technické služby vytipovaly deset stanovišť v různých lokalitách po městě, kam tyto nádoby umístily. Službu bude pro město vykonávat firma EKO-PF.

„Pozitivní reakce na zavedení této služby nás potěšily a jsme rádi, že občané tuto novinku vítají. Rozšířením stávající služby chce radnice a technické služby předcházet ucpávání kanalizací a podpořit recyklaci tohoto biologicky rozložitelného odpadu,“ uvedl místostarosta města Bořek Černý.

ilustrační foto/pixabay