Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Reakce na vyjádření vedení Libereckého kraje: MŽP řeší proces kolem rozšíření polského dolu Turów za ČR velmi aktivně

| autor: MŽP0

Reakce na vyjádření vedení Libereckého kraje: MŽP řeší proces kolem rozšíření polského dolu Turów

Ministerstvo životního prostředí velmi aktivně řeší celý proces možného rozšíření těžby v polském hnědouhelném dole Túrow.

Aktuálně se nám pak podařilo u polské strany prodloužit termín pro Liberecký kraj, resp. jeho krajský úřad pro podávání připomínek v procesu EIA, tedy posuzování vlivů na životní prostředí, u záměru rozšíření těžby na dole Turów, a to do 15. července. Je to z toho důvodu, aby měl Liberecký kraj více času na zpracování připomínek k záměru. Následovat budou a očekáváme v brzké době také mezistátní konzultace k přípravě projektu, kde česká strana bude jednat o všech svých připomínkách.

Co se týče změny územního plánu města Bogatyně, ta podléhá posuzování podle procesu SEA, tedy posuzování vlivů plánů a koncepcí na životní prostředí. Proces SEA nemá podle předmětné evropské směrnice závazný termín ukončení, což z našeho pohledu znamená, že posuzování změny územního plánu města Bogatyně je stále otevřené, dokud z naší strany nedojde k uspokojení našich požadavků a dokud česká strana sama neuzavře mezistátní konzultace.

Mezistátní konzultace k němu probíhají už od roku 2017, česká strana vznesla řadu připomínek a také několikrát žádala o doplnění podkladů. Polská strana ale přesto vydala změnu územního plánu města, aniž by naše připomínky respektovala a poskytla nám veškeré potřebné informace, a to považujeme za porušení mezinárodního práva. Z tohoto důvodu bude MŽP požadovat zrušení územního plánu Bogatyně a dokončení mezistátních konzultací.

Další informace o jednání najdete ve zprávě MŽP odstartovalo další fázi mezistátního posouzení EIA k rozšiřování dolu Turów.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ