Radní projednali poskytnutí dotací v rámci Programu 2020 na Enviromentální vzdělávání, výchovu a osvětu

| zdroj: Středočeský kraj0

„Ekologickou výchovu Středočeský kraj podporuje dlouhodobě a jsme rádi, že je stále dostatek organizací a institucí, které mají zájem pořádat různé akce a projekty. Prostřednictvím osvětových akcí a spolků se pak informace dostávají k veřejnosti srozumitelnou a populární formou, což rádi podpoříme,“ uvedl krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Zájemci mohli své žádosti o dotaci podávat v průběhu dvou lednových týdnů letošního roku. Všechny prošly kontrolou pracovníků odboru životního prostředí a zemědělství. Žádosti podané v souladu s Programem 2020 pak posoudila hodnotící komise a připravila návrh na poskytnutí dotací.

Projektů, které splňovaly formální náležitosti dle programu, bylo letos celkem 46. Dotace může podle zásad Programu 2020 sloužit jednak na osvětovou činnost, jako jsou například ekologické výukové programy, přednášky, semináře, výstavy nebo realizace nových a obnova stávajících naučných stezek, jednak na vytváření technického a odborného zázemí středisek EVVO (enviromentálního vzdělávání, výchovy a osvěty). Mezi žadateli jsou subjekty, zajišťující ekologickou výchovu a osvětu ve Středočeském kraji, například Krajská střediska ekologické výchovy Středočeského kraje, Český svaz včelařů Slaný, ZOO Chleby, základní školy a další.

V projektech se objevují například konkrétní akce pro veřejnost, kurzy, soutěže nebo vybudování naučných stezek.

Rozhodnutí Rady kraje ještě podléhá schválení zastupitelstvem.

Foto: zdroj Středočeský kraj