Rada kraje vyjádřila podporu vzniku centra energetických a environmentálních technologií

| autor: Moravskoslezský kraj0

Ekonomika Moravskoslezského kraje je tradičně spojena s uhlím a jeho energetickým využitím. Pro naplnění cílů Evropské unie v rámci dekarbonizace a pro zlepšení podmínek životního prostředí, chce proto strategicky Moravskoslezský kraj výrazně transformovat zdejší energetiku na nové druhy produkce elektřiny.

Výsledky práce Centra energetických a environmentálních technologií je kraj připraven aplikovat v rámci svých potřeb rozvoje např. bezemisní dopravy, podpory rozvoje nízko-emisní energetiky a výroby, v projektech zajišťujících řízení energetických toků a energetické bezpečnosti. Právě tyto faktory jsou klíčové pro budoucí konkurenceschopnost kraje.