Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

R e c y c l i n g 2019 - Možnosti a perspektivy recyklace stavebních odpadů jako druhotných surovin

| autor: Hana Tomášková0

R e c y c l i n g 2019 -  Možnosti a perspektivy recyklace stavebních odpadů jako druhotných surov

Stavební a demoliční odpady jsou jednoznačně největším materiálovým odpadových proudem. Celková produkce odpadů v letech 2014 až 2016 dosahovala průměrně 34,5 milionu tun ročně, z toho bylo stavebních a demoličních odpadů v uvedených letech průměrně 18,7 mil. tun, což představuje ca 54 % (dle databáze CENIA). Pro srovnání – celková produkce komunálních odpadů činila v uvedených letech průměrně ca 5,4 mil. tun, což představuje necelých 16 % produkce všech odpadů.

Mezi diskutovaná témata konference patří např. mezinárodní spolupráce ve využití stavebních a demoličních odpadů, recyklace stavebních materiálů v České republice, environmentální požadavky pro využití znovuzískaných asfaltových směsí v silničním stavitelství, recyklované stavební materiály pro stavby dopravní infrastruktury, odpadová legislativa.

Proběhne pódiová diskuse na téma: „Recykláty ze stavebních a demoličních odpadů – cesty k zefektivnění jejich využívání“. Moderátorem bude Doc. Ing. Miroslav Škopán, CSc., předseda ARSM. Účastníky pódiové diskuse tvoří Ing. Pavlína Kulhánková za Ministerstvo průmyslu a obchodu, ing. Jaromír Manhart za Ministerstvo životního prostředí, ing. Ladislav Bukovský z České komory autorizovaných inženýrů a techniků, ing. Lukáš Kůs z České inspekce životního prostředí.

Zítra budou následovat témata jako vážící systémy v recyklačních linkách, možnosti využití odpadního skla, skelného recyklátu z fotovoltaických panelů a keramiky do betonu a pro betonové zdicí prvky, využití odpadního kalu při zpracování přírodního kamene, alternativní možnosti využití recyklované sádry ve stavebnictví nebo recyklace sádrových výrobků pomocí vysokorychlostního mikromletí.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.