Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

První virtuální oslava Dne Země online slaví úspěch

| zdroj: Praha0

První virtuální oslava Dne Země online slaví úspěch

„Občané si mohou prohlédnout pražskou přírodu online, my však pokračujeme v našich projektech, jakoby žádné omezení nebylo. Proto investujeme nemalé peníze do výsadby nových stromů, revitalizace vodních toků, tvorby nových biotopů, zakládání mezí a remízků na městských polích, rekonstrukcí parků a dalších. Nedávno tak třeba vznikl úplně nový ostrov na rybníku Martiňák a další projekty. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Letošní oslava Dne Země je jedinečná nejen tím, že je v pořadí již 50., ale že se koná poprvé v historii v online prostředí. Nabízí řadu vzdělávacích a zábavných aktivit, včetně kvízů a soutěží s hezkými cenami. A data návštěvnosti stránek denzeme.eu ukazují mimořádný zájem: jen během prvních 30 hodin od spuštění, se do projektu přihlásilo přes 500 žáků a 120 pražských škol a počet návštěvníků za první den dosáhl 20 tisíc.

Projekt ale není určen jen učitelům, žákům a jejich rodičům, ale všem, které Příroda ve městě zajímá. Zapojily se do něj i některé pražské instituce, firmy a organizace např. Národní muzeum, Pražské služby, Pražská energetika, Svaz ochránců přírody nebo Toulcův dvůr.

Oslava letošního Dne Země pokračuje a všichni zájemci o téma ochrany životního prostředí mají možnost zúčastnit se až do konce května.

Foto: facebook.com/denzeme.eu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema