První virtuální oslava Dne Země online slaví úspěch

| zdroj: Praha0

První virtuální oslava Dne Země online slaví úspěch

„Občané si mohou prohlédnout pražskou přírodu online, my však pokračujeme v našich projektech, jakoby žádné omezení nebylo. Proto investujeme nemalé peníze do výsadby nových stromů, revitalizace vodních toků, tvorby nových biotopů, zakládání mezí a remízků na městských polích, rekonstrukcí parků a dalších. Nedávno tak třeba vznikl úplně nový ostrov na rybníku Martiňák a další projekty. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Letošní oslava Dne Země je jedinečná nejen tím, že je v pořadí již 50., ale že se koná poprvé v historii v online prostředí. Nabízí řadu vzdělávacích a zábavných aktivit, včetně kvízů a soutěží s hezkými cenami. A data návštěvnosti stránek denzeme.eu ukazují mimořádný zájem: jen během prvních 30 hodin od spuštění, se do projektu přihlásilo přes 500 žáků a 120 pražských škol a počet návštěvníků za první den dosáhl 20 tisíc.

Projekt ale není určen jen učitelům, žákům a jejich rodičům, ale všem, které Příroda ve městě zajímá. Zapojily se do něj i některé pražské instituce, firmy a organizace např. Národní muzeum, Pražské služby, Pražská energetika, Svaz ochránců přírody nebo Toulcův dvůr.

Oslava letošního Dne Země pokračuje a všichni zájemci o téma ochrany životního prostředí mají možnost zúčastnit se až do konce května.

Foto: facebook.com/denzeme.eu