Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Projekt úspěšné sanace nelegální skládky pneumatik v Chodové Plané

| autor: Plzeňský kraj0

Projekt úspěšné sanace nelegální skládky pneumatik v Chodové Plané

Původce tohoto odpadu se ani přes veškerou vynaloženou snahu a spolupráci s Policií ČR nepodařilo vypátrat. Uložený odpad navíc začal hojně prorůstat vegetací a představoval tak ekologické riziko pro okolní krajinu. Z tohoto důvodu bylo majitelem pozemku rozhodnuto o odstranění skládky v co možná nejbližším termínu.

Majitelem pozemku je Česká republika a příslušnost hospodařit s pozemkem má Krajské ředitelství Policie Plzeňského kraje. Finanční podpora na likvidaci odpadu byla získána ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci výzvy č. 3/2017 z Národního programu Životní prostředí.

Vzhledem k tomu, že majitel pozemku nemohl v dané výzvě o dotaci požádat, stal se žadatelem o dotaci Plzeňský kraj, který zároveň celou sanaci předfinancoval. Díky tomuto postupu se podařilo odstranit veškerý nelegálně uložený odpad již v první polovině tohoto roku.

V současné době je povrch celé lokality srovnán do úrovně okolního terénu a pozemek bude ponechán volně k samovolnému zarůstání vegetací. Sanací odpadu bylo odstraněno riziko kontaminace půdy a v případě zahoření tohoto odpadu také riziko uvolnění velkého množství emisí škodlivých plynů. 

Foto: Plzeňský kraj

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
e-Salon
Bert