Pražští energetici budou spolupracovat v oblasti energetických úspor a služeb

| zdroj: Praha0

Pražští energetici budou spolupracovat v oblasti energetických úspor a služeb

Obě společnosti tak budou v budoucnu spolupracovat například v oblasti společné nabídky energetických služeb, v rámci dílčích i komplexních projektů energetických úspor nebo v oblasti sdílení realizačních kapacit.

„Těší mě a oceňuji, že dvě společnosti, v nichž má hlavní město Praha majetkový podíl, se dokážou spojit a spolupracovat na zajímavých a prospěšných projektech, i když jsou na energetickém trhu do jisté míry konkurenty. Je to dobrý signál i pro další městské společnosti, aby hledaly možnosti vzájemné spolupráce a synergií, které budou prospěšné nejen pro ně samotné, ale i pro město a jeho obyvatele,“ řekl v této souvislosti radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Prometheus, energetické služby, a.s., je členem Koncernu Pražská plynárenská a poskytuje odborné služby v oblasti energetiky více než 20 let. Věnuje se jak návrhům a realizacím nových optimálních řešení dodávek energií a zdrojů tepla, tak úsporám v řešení těch stávajících. Zákazníky jsou jak jednotlivé domácnosti a firmy, tak velké energetické komplexy.

Frontier Technologies, s.r.o., je součástí skupiny PRE, dodavatelem a integrátorem PREmiových energetických služeb. Disponuje vlastním obchodním týmem, odborným personálem a realizačním oddělením pro zajištění dodávek, včetně následného servisu. Společnost plní od ledna 2020 roli ESCO společnosti v rámci skupiny PRE v návaznosti na evropské nařízení „Energy Efficiency Directive“ z roku 2012.

Foto: ilustrační/ redakce archiv