Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pražské služby děkují za roušky pro své popeláře a metaře

| zdroj: PSAS0

Pražské služby děkují za roušky pro své popeláře a metaře

Pokud máte k dispozici roušky, nebo kapacitu na jejich výrobu, můžete pomoci iniciativě Magistrátu hlavního města Prahy a Českého červeného kříže. Roušky budou distribuovány potřebným. Sběrné místo se nachází na Mariánském náměstí.

Společnost Pražské služby se usilovně snažila a snaží zajistit maximum ochranných pomůcek, aby ochránila zdraví svých zaměstnanců. Bohužel ne vše, o co jsme usilovali, především na začátku pandemie, bylo reálné s ohledem na kritickou situaci v oblasti dodávek ochranných pomůcek, a to zejména roušek a respirátorů.

„Z toho důvodu jsme se obrátili interním dopisem na naše zaměstnance i na Pražany s žádostí o pomoc. A reakce nás velmi potěšila. Příspěvek s výzvou #RouškaProPopeláře a #RouškaProMetaře byl bezmála 340krát sdílen na facebooku. Lidé nám poslali bezmála dva tisíce roušek a desítky povzbudivých dopisů. Na centrálu dorazily i domácí štrúdly pro naše lidi pracující v terénu,“ říká mluvčí společnosti Radim Mana.

Pražské služby intenzivně pracují na tom, aby i v těchto vypjatých časech zůstalo město čisté, v ulicích byl dodržován pořádek a kolem popelnic se nehromadily odpadky. „Všem našim zaměstnancům patří veliké poděkování za jejich každodenní náročnou práci a nasazení navzdory extrémně složité situaci způsobené pandemií koronaviru. Díky nim probíhá svoz odpadu a úklid bez omezení, což je, zejména v této době, enormně důležité,“ uvedl generální ředitel Pražských služeb Patrik Roman a dodal: „Vlna pomoci a solidarity nás nesmírně mile překvapila a potěšila, velice za ni děkujeme a vážíme si jí.“

Roušky pro potřebné se sbírají na Mariánském náměstí

Český červený kříž ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy otevřel stan, kam mohou lidé denně mezi 9.00 – 18.00 hodin nosit ušité roušky ze stoprocentní bavlny a s všitou kapsičkou určenou pro filtr.  Převzaté roušky jsou následně sterilizovány, zabaleny a distribuovány potřebným. „Mám ohromnou radost z toho, kolik lidí se rozhodlo pomoci pracovníkům Pražských služeb. Vaše roušky nyní pomohou potřebným v domovech pro seniory, léčebnách a zdravotnických zařízeních,“ dodává závěrem náměstek primátora Petr Hlubuček.

Foto: zdroj PSAS

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert