Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Praha hostí konferenci Eurocities 2019

| zdroj: Hlavní město Praha0

Praha hostí konferenci Eurocities 2019
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

O strategii transformace obnovy metropolí přijelo do Prahy diskutovat na 400 účastníků, včetně primátorů či náměstků členských měst Eurocities, a dalších hostů.

Hlavními otázkami, kterými se účastníci pražské konference zabývají, je navrácení běžného života do historických center moderních evropských měst a nalezení nového využití staré městské industriální zástavby, která již neslouží svému původnímu účelu.

„Praha se po dobu trvání prestižní konference Eurocities stává pomyslným středobodem kontinentální politiky. Jsem pevně přesvědčen, že společné pracovní setkání lídrů evropských metropolí významně přispěje ke koordinovanějšímu řešení problémů a výzev, před kterými stojíme napříč státními hranicemi,“ uvedl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Organizace Eurocities je zaměřena na prosazování politiky Evropské unie v řízení a rozvoji měst, na rea­lizaci společných mezinárodních projektů a na vzájemnou výměnu informací a zkušeností.

Cílem Eurocities je ekonomická prosperita a udržitelný rozvoj měst a regionů, vytváření nových pracovních příležitostí v nich, posilování sociální soudržnosti a ochrana prostředí.

Organizace také zajišťuje dialog mezi evropskými metropolemi a institucemi EU. Byla založena v roce 1986 starosty šesti měst: Barcelony, Birminghamu, Frankfurtu, Lyonu, Milána a Rotterdamu. V současné době sdružuje samosprávy více než 130 měst a 40 partnerských měst z asi 35 zemí.

ilustrační foto/pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ