Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pracovní skupina bude řešit, jak zabránit objíždění zpoplatněných silnic

| autor: SMO ČR - TZ0

Pracovní skupina bude řešit, jak zabránit objíždění zpoplatněných silnic

Dohodli se na tom ministr Vladimír Kremlík, předsedkyně AK ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová a předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl.

„Chceme připravit a projednat návrh na možné zvýšení pokuty za porušení zákazu vjezdu těžké nákladní dopravy, která má odrazovat řidiče a dopravce, aby se vyhýbali mýtnému a sjížděli na krajské silnice,“ říká ministr dopravy Vladimír Kremlík. K projednání tohoto opatření budou do pracovní skupiny přizváni také zástupci Ministerstva vnitra a Policie ČR.

„Pracovní skupina se bude zabývat také koordinací umisťování případných zákazových značek omezujících vjezd nebo průjezd nákladních vozidel na silnicích nižších tříd. Musíme udělat všechno proto, abychom ochránili obyvatele měst a obcí a nenechali kamiony ničit silnice nižších tříd,“ řekla předsedkyně Asociace krajů a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová s tím, že za posledních pět let šlo ze státního rozpočtu a vládních rezerv na opravy krajských silnic 18,8 miliardy korun.

Potřebujeme zamezit nejen objíždění zpoplatněných silnic po silnicích II. a III. tříd, zaměřit se musíme i na možný přesun tranzitní dopravy na nezpoplatněné silnice I. třídy. Je nutné najít v pracovní skupině takové nástroje, které by možné negativní vlivy co nejvíce eliminovaly,“ dodal předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl s tím, že je nutné respektovat stávající právní situaci ohledně mýtného.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ