Pozvánka na seminář ČOV z malých zdrojů znečištění

| zdroj: Ing. Karel Plotěný, jednatel ASIO TECH, spol. s r.o., ASIO NEW, spol. s r.o.0

vesnice151.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Asociace pro vodu ČR z.s., odborná skupiny Malé domovní čistírny a odlučovače (OS ČAO) pořádá již 12. ročník diskusního semináře (po dvou letech snad opět "na živo") zaměřeného na problematiku čištění a recyklace odpadních vod z malých zdrojů znečištění v chráněných krajinných oblastech, decentrální řešení, venkov (který naše skupina řeší v rámci Ideoconu).

Seminář je pořádán pod záštitou Agentury ochrany přírody a krajiny, Regionální pracoviště Správa chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy.

Protože se seminář bude zabývat i odkanalizováním malých obcí, tak může být zajímavý i pro zastupitele obcí, kteří si zde mohou udělat názor na to, jak nejlépe řešit odpadní vody v jejich obci. V rámci semináře proběhne přednáška o ekonomických ukazatelích jednotlivých řešení a díky zástupcům extenzivních řešení (vegetační ČOV) a netradičních řešení (prof. Otterpohl) si můžete udělat ucelený názor na řešení a na nové možnosti řešení sanitace obcí. Příspěvkem o tom jak získat dotace pro obce na domovní ČOV přispěje i SFŽP.

Letošní seminář bude s mezinárodní účastí. Z Německa přivítáme legendu v oblasti bezvodých řešení sanitace Univ. Prof. Dr.-Ing. Otterpohla, který se podělí o zkušenosti z realizace sanitace částí měst a zkušenostmi s dělenými vodami. Ze Slovenska zavítá Prof. Ing. Igor Bodík, Ph.D. s tématem porovnání statistických údajů a odtokových limitů malých ČOV v jednotlivých zemích Evropy.
Program bude rovněž zastoupen zástupci z Ministerstva životního prostředí.
Seminář je jednodenní, druhý den je plánována exkurze na vodohospodářské dílo v blízkém okolí. Na seminář je možno se dostavit den předem a neformálně diskutovat nad tématy semináře.

Datum konání: 26. května 2022 9:00
Místo konání: Hotel Tálský mlýn Zámek 18, 59 102 Žďár nad Sázavou 2

Více informací o přihlášení a programu semináře najdete zde.

Pozvánka na seminář ČOV z malých zdrojů znečištění