Povodí Moravy varuje před vstupem na zamrzlé vodní plochy

| zdroj: Povodí Moravy0

richard-horne-x7ZRFwrgF90-unsplash
zdroj: unsplash.com

V návaznosti na mrazy v posledních dnech a výhled na dny následující upozorňuje Povodí Moravy na rizika při vstupu na zamrzlé hladiny vodních nádrží.

Během posledních dnů dochází vlivem nízkých teplot k postupným zámrzům hladin vodních nádrží.

„V současnosti led na vodních nádržích teprve vzniká, zámrzy se pohybují maximálně v jednotkách centimetrů, některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec, proto nedoporučujeme na led vstupovat. V průběhu týdne má sice dále mrznout, ale upozorňujeme, že s ohledem na hydrologickou situaci budeme operativně provádět manipulace na vodních nádržích a vlivem kolísání hladiny může dojít k prolomení zdánlivě dostatečně silné ledové celiny i při menším zatížení,“ varuje Povodí Moravy

Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí.

Povodí dále upozorňuje, že vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně. Zákaz vstupu platí také na střední nádrž novomlýnských nádrží.