Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pomoc krajským příspěvkovým organizacím v boji s drahými energiemi

| zdroj: Jihomoravský kraj0

aktuality
zdroj: Jihomoravský kraj

Rostoucí ceny energií v kombinaci s vysokou inflací mají neblahý dopad na rozpočty krajských příspěvkových organizací.

Zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání 22. září 2022 proto odsouhlasili další peněžní pomoc ve výši 72 mil. Kč školám a kulturním příspěvkovým organizacím. Krajská zdravotnická zařízení pak obdrží celkovou podporu ve výši 30 milionů korun, na připravované projekty na fotovoltaiku a energetické úspory budov u 3 nemocnic kraj přispěje 2,7 milionu korun.

„Školám, nemocnicím, sociálním a kulturním příspěvkovým organizacím jsme pomohli v boji s drahými energiemi už na konci března. Částka 102,3 miliony korun pokryla přibližně polovinu očekávaného nárůstu cen energií. Našim úkolem je zajistit, aby  mohly naše organizace fungovat normálně i v této těžké době. Proto rozdělíme dalších 70 milionů do škol a 2 miliony pro muzea a ostatní kulturní instituce,“ okomentoval situaci jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Krajské zdravotnické příspěvkové organizace (9 nemocnic, ZZS JMK a 4 zdravotnická zařízení) obdržely také letos na jaře od zastupitelů finanční pomoc, a to ve výši 30 milionů korun. Stejná částka k nim od Jihomoravského kraje zamíří i po zářijovém zastupitelstvu.

„Podpoříme i již naplánované projekty nemocnic na energetickou úpravu budov. Příprava je náročná, ale výsledkem je velká úspora prostředků nemocnic, které budeme moct přesměrovat tam, kde je to nejpotřebnější – do lepší péče o naše pacienty,“ řekl radní pro zdravotnictví Jiří Kasala. „Každá ze tří nemocnic dostane z krajského rozpočtu 900 tisíc korun – kyjovská nemocnice na fotovoltaiku, nemocnice v Břeclavi a ve Vyškově na energeticky úsporná opatření.“

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.