Podzemní zásobníky pro sběr dešťové vody

| zdroj: MEVA a.s.0

Meva_nádrže0.png
zdroj: MEVA

Dešťová voda je jeden z volně přístupných zdrojů užitkové vody. Abychom poskytli využití tohoto zdroje na maximum, rozhodli jsme se stávající nabídku podzemních zásobníků rozšířit. Vedle nádob Herkules, tak nově můžete nalézt monolitické podzemní zásobníky a zásobníky Modularis.

Podzemní zásobníky

Proč používat podzemní zásobník, když je nadzemní zásobník lépe dostupný? V první řadě jde o zachování kvality sebrané vody. Nadzemní nádrže jsou pro sezónní účely, kdy voda podléhá teplotám a světlu, zatímco podzemní zásobníky se instalují do hloubky, která nepodléhá vlivům mrazu a vodu je tak možné využívat celoročně. V druhé řadě podzemní zásobníky nenarušují estetiku vaší zahrádky, jelikož je vidět pouze poklop zásobníku. Díky vysokému objemu se tak zásobník hodí nejen na zalévání zahrádky nebo mytí automobilu, ale také jako zdroj užitkové vody pro domácnost. Plastové zásobníky nevyžadují bednění nebo betonování a poskytují tak značnou úsporu při instalaci.

+ Vodu v podzemním zásobníku lze využívat celoročně.

Monolitické podzemní zásobníky

Tento typ zásobníku míří na co největší efektivitu sběru dešťové vody s rozumnou nabídkou kapacity. Nabídka objemů se pohybuje v rozpětí 3000 až 6800 litrů a hodí se tak na středně velké až velké zahrádky. Při instalaci takového zásobníku je však zapotřebí počítat s vyhloubením jámy s plochou přesahující rozměry zásobníku minimálně o 500 mm z každé strany. Nádrž se instaluje minimálně 1200 mm od staveb, zdí a dalších pevných konstrukcí.

Meva_nádrže1.png

Modulární podzemní zásobníky

Podzemní zásobník Modularis disponuje na rozdíl od monolitických zásobníků menším objemem 2500 l. Nicméně se jedná o zásobník modulární a lze tak více výrobků spojit k sobě a vytvořit vysoko objemovou sestavu pro sběr dešťové vody. Nádrže se propojují pomocí propojovacích sad v řadě a lze tak vytvořit sběrný systém o libovolném počtu zásobníků. Díky svým malým půdorysným rozměrům (1,8 m2) jsou podzemní zásobníky Modularis vhodné do míst s nedostatkem prostoru.

+ Sestavte si vlastní systém pro sběr dešťové vody o libovolném počtu zásobníků.

Meva_nádrže2.png

Příslušenství

Abychom pro vám byli schopni poskytnout kompletní sestavu, přidali jsme do nabídky bohaté příslušenství. Mimo sběračů dešťové vody pro nadzemní zásobníky tak můžete vybírat mezi sestavami pro čerpání nebo vybavit zásobník vestavěným filtrem, filtračním košem nebo teleskopickým prodloužením a instalovat nádrž do větší hloubky.

Meva_nádrže3.png

Kontaktujte nás

Zásobníky jsou vyráběny v různých velikostech a provedeních. Nabízíme zásobníky vyráběné z kvalitního plastu, které jsou zhotovovány z jednoho bezešvého kusu a tím je zaručena vodotěsnost pláště zásobníku. Potřebujete-li poradit s výběrem nebo máte dotaz na náš výrobek, neváhejte a kontaktujte nás.

Neváhejte kontaktovat naše prodejní oddělení:

e-mail: prodej@mevatec.cz