Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Podpora vysokorychlostního internetu v bílých místech pokračuje

| zdroj: MPO ČR0

Podpora vysokorychlostního internetu v bílých místech pokračuje

Až skončí, vyhlásí se další výzva. Stát by se tak mělo začátkem března, k dispozici by měla být 1,5 miliarda korun.

Bílých míst k pokrytí vysokorychlostním internetem je totiž, jak se zjistilo v 1. veřejné konzultaci, daleko víc než se původně přepokládalo. A to téměř 5 000. Starší informace, které se musí průběžně aktualizovat, protože se situace s vysokorychlostním internetem (VRI) průběžně mění, hovořily o cca 2 500 bílých místech. Třetí výzva tak bude cílit právě na nepokryté oblasti. Jde o téměř 5 000 základních sídelních jednotek, ve kterých trvale bydlí více než 600 tisíc obyvatel.

„V těchto oblastech by bez dotací z našeho Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost nemohla většina obyvatel nikdy používat vysokorychlostní internet, vzhledem k nízké hustotě osídlení se tam totiž obchodní záměry nevyplatí. Dostupné a kvalitní služby postavené na moderních informačních technologiích jsou samozřejmě jedním z kritérií, podle nichž si lidé vybírají, kde bydlí. A pokud chceme, aby se venkov a jiné lokality nevylidňovaly, musíme takové služby podpořit,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

„Z veřejné konzultace vyplynulo, že sídelních jednotek, kde chybí vysokorychlostní internet, je podstatně víc. Zjistili jsme to díky vlastní důsledné analýze plánů v oblasti internetového pokrytí, které se soukromému sektoru v minulosti nepodařilo realizovat. Na bílá místa se chce zaměřit třetí výzva tak, aby se mimo jiné zvýšila dostupnost služeb digitálního státu,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu pro řízení sekce EU fondů Marian Piecha.

Pro potenciální investory a žadatele o dotace v kontextu s vysokorychlostním internetem uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu odborný seminář. Konal se letos 20. ledna v Jihlavě. Další akce se plánují v letošním roce. Novinky nejen k digitalizaci jsou k dispozici na www.countryforfuture.com a samozřejmě také na www.mpo.cz.

Foto: zdroj MPO ČR

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert