Plaveme v tom spolu

| zdroj: SmVaK Ostrava0

aktuality.jpg
zdroj: SmVaK Ostrava

Ke zhruba devadesáti projektům neziskových organizací, v nichž působí zaměstnanci SmVaK Ostrava, podpořeným v minulých pěti letech, se přidají v roce 2021 další.

Vodárenská společnost tak potvrzuje, že si dlouhodobě váží zaměstnanců, kteří se ve svém volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. Uvědomuje si, že si tito lidé zaslouží podporu. Proto již po šesté vyhlásila granty v programu Plaveme v tom spolu! a navýšila alokovanou částku z 200 na 250 tisíc korun, které přibydou ke zhruba jednomu milionu korun z uplynulých let. To vše v případě, že zaměstnanci doručí do 22. ledna žádosti o podporu zajímavých a přínosných aktivit v lokalitách, kde SmVaK Ostrava působí.

„Úspěšný, a proto již tradiční program je možné shrnout do jednoduchého motta - Z malých kapek dobrých nápadů vzniká moře užitečných věcí. A to se každý rok znovu a znovu potvrzuje. Platí to i pro ten letošní, kdy možnost realizace řady projektů ovlivnila epidemiologická situace. Dalo se velmi obtížně plánovat, která akce může proběhnout, a za jakých podmínek je to vůbec proveditelné. Proto si naši zaměstnanci a neziskové organizace, v nichž působí, které se těchto komplikací nezalekli, zaslouží poděkování a respekt. Od pouhého teoretizování přešli přímo k činu, aby pomohli užitečné věci. Často se muselo improvizovat, měnily se plány a přijímala dodatečná opatření, aby mohly být akce realizovány. Pevně věřím, že příští rok bude v tomto ohledu předvídatelnější, i když epidemiologická situace v naší zemi zůstává nadále velmi křehká, nijak se nezlepšuje a obtížně se predikuje další vývoj,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Pomoc v uplynulých letech směřovala například k akcím pro hendikepované, kulturním událostem, projektům týkajícím se ochrany životního prostředí, akcím pro děti nebo činnosti sportovních klubů, myslivců a sborů dobrovolných hasičů.
„V roce 2020 jsme podpořili například spolek ITY ze Starého Jičína, který pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a mentálním handicapem a jejich rodinám. Nadále jsme spolupracovali s dobrovolníky z organizace ADRA na Frýdecko-Místecku. Jako tradičně byli velmi aktivní mladí hasiči z Bohumína – Kopytova, Havířova nebo Českého Těšína – Mostů. A to přes omezení v přípravě a parametrů pro pořádání závodů. V oblasti životního prostředí jsme pomohli organizaci Agri Nostra z Hlučína, nebo radvanickým a bartovickým včelařům i myslivcům. Dva projekty se týkaly kynologie – té sportovní a záchranářské. Podpořili jsme také konání letních táborů pro děti českotěšínského Klubu mladých Filadelfia, které se konaly i přes zvýšené nároky na hygienická opatření v Dolní Lomné poblíž našich vodních zdrojů kvalitní beskydské vody,“ vysvětluje Anatol Pšenička.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Nadace partnerství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.