Pátkem začíná brněnských deset dnů pro Zemi

| autor: Brno0

Pátkem začíná brněnských deset dnů pro Zemi

Knihovna Jiřího Mahena, Zoo Brno, školské středisko Lipka, ekocentrum Písečník, středisko volného času Lužánky... To je jen výběr z řady institucí, které se zapojily do letošních Brněnských dnů pro Zemi. Kompletní program, který nabízejí, najdete zde. Zahrnuje cyklojízdu, přednášky, dílny nebo třeba posezení u ohně.

Že je voda nad zlato, se děti i dospělí přesvědčí v sobotu 27. dubna na Kraví hoře. Od 10 do 18 hodin budou pro děti připravena stanoviště, na kterých se seznámí s tím, jak nám voda pomáhá a jak my zase můžeme pomoci vodě. Organizátoři nezapomněli ani na dospělé, pro které je nachystána řada přednášek a exkurzí. Chybět nebudou ani koncerty a divadlo.

Více informací o jednotlivých akcích najdete v letáku na webu města.

V souvislosti s mezinárodně uznávaným Dnem Země se v Brně koná také Fashion Revolution Week, vyvrcholení celosvětové kampaně za udržitelnou módu. „Módní průmysl výrazně přispívá k pustošení planety, ať už se jedná o nakládání s přírodními zdroji při vzniku samotného materiálu, nebo o transport hotových oděvních výrobků ze zemí třetího světa. Nadvýroba a nadspotřeba vedou k následném skládkování, které produkuje skleníkové plyny, zejména metan," popsala koordinátorka kampaně pro Českou republiku Zuzana Ryšavá. V rámci Fashion Revolution Weeku proto připravili vzdělávací akce i workshopy, díky kterým se lidé dozvědí, jak si módu užívat bez nevratných dopadů na naši planetu.

Foto: ilustrační/ Pixabay