Pardubický kraj je v třídění odpadů na špici

| autor: Pardubický kraj0

Pardubický kraj je v třídění odpadů na špici

Barevné kontejnery najdeme téměř všude a ve většině obcí přibývají. V Pardubickém kraji jsou na tom s tříděním velmi dobře.

„Každý obyvatel kraje vytřídil v loňském roce 22,3 kilogramů papíru, 15,7 kilogramů plastů, 13,7 kilogramů skla a bezmála půl kilogramu nápojových kartonů, celkem tedy 52,1 kilogramů separovaného odpadu. To je o více než 3 kg nad celorepublikovým průměrem,“ sdělil Václav Kroutil, radní odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov. Pardubický kraj je tak v celorepublikovém žebříčku krajů na 4. místě. Více odpadu vytřídili obyvatelé v Praze, v Jihočeském kraji a v Jihomoravském kraji.

O něco hůře dopadl Pardubický kraj v porovnání s ostatními regiony v množství vytříděného odpadu, pokud by se započítaly mezi druhotné suroviny kovy. „Ve srovnání s celorepublikovým průměrem byl Pardubický kraj skoro o 5 kilogramů na osobu lepší. To však neznamená, že není co zlepšovat. Zejména ve městech je separace kovového odpadu na velmi nízké úrovni. Další možností, jak snižovat objem směsného odpadu, je i zaměření se na třídění biologické složky, která by také neměla končit na skládkách.  Je tedy stále na čem pracovat,“ poznamenal Václav Kroutil.

Foto: Barevné kontejnery přibývají
Ilustrační foto/ redakce archiv