Pardubický dopravní podnik nevyměňoval filtry v lakovně, dostal pokutu 120 tisíc korun

| autor: ČIZP0

Filtry s aktivním uhlím slouží k omezování emisí těkavých organických látek z lakovny do ovzduší

Jednoroční frekvenci výměny aktivního uhlí měla společnost stanovenu v povolení k provozu, které vydal Krajský úřad Pardubického kraje. „Inspektoři ovšem při kontrole v únoru 2019 zjistili, že naposledy byla výměna aktivního uhlí provedena před necelými čtrnácti lety. Provozovatel doložil výměnu sorbentu sloužícího k omezování emisí těkavých organických látek do ovzduší naposledy v srpnu 2005. Porušil tak podmínku danou provozním řádem a tím i zákon na ochranu ovzduší,“ řekl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Při stanovení výše pokuty ČIŽP zohlednila, že společnost při kontrole spolupracovala a ještě před vydáním pokuty doložila objednávku na výměnu sorbentu sloužícího k omezování emisí těkavých organických látek do ovzduší. Proti pokutě městská firma nepodala odvolání, sankce je pravomocná.

Foto: ilustrační/ Pixabay