Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pálení klestí, listí a trávy zhoršuje kvalitu vzduchu i vztahy se sousedy

| autor: Město Zlín0

Pálení klestí, listí a trávy zhoršuje kvalitu vzduchu i vztahy se sousedy

Řešením je také individuální kompostování. Pálení čehokoliv jiného než suchého chemicky neošetřeného dřeva je navíc ve Zlíně zakázáno městskou vyhláškou a tudíž může být i finančně sankcionováno. Přesto se někteří lidé zdráhají využít některou z nabízených možností a kromě zhoršení kvality ovzduší riskují nejen pokutu, ale také spory se sousedy, kterým mohou štiplavým dýmem znemožnit venkovní posezení či kontaminovat venku se sušící prádlo.

„Doposud bylo vydáno přes 7000 hnědých nádob. Další možností je odevzdání tohoto materiálu ve sběrných dvorech, při mobilních svozech a také odvážení přímo na kompostárnu. Nově jsou také v okrajových místních částech umisťovány velkoobjemové kontejnery na bioodpad, vždy ve třech jarních a třech podzimních termínech v celkem 12 lokalitách,“prozradila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Všechny tyto služby jsou pravidelně prezentovány prostřednictvím různých článků a Odpadového kalendáře jak v magazínu Zlín, tak na webu města. Každá domácnost, která se účastní sběru biologicky rozložitelného odpadu, má navíc nárok na bezplatné získání až 250 kilogramů kompostu z městské kompostárny.

Foto: Město Zlín

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema