Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Ostrožská Lhota je Vesnicí roku 2023

| zdroj: MMR ČR0

vesnice roku
zdroj: MMR ČR

Dobojováno! Na Jarmarku venkova v Luhačovicích byly vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2023. Vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2023“, Ostrožská Lhota ze Zlínského kraje, převzal cenu od pana náměstka Radima Sršně. Druhé místo obsadila obec Hrádek z Moravskoslezského kraje. Na třetím místě se umístila a pomyslné stupně vítězů tak uzavřela Dolní Poustevna z Ústeckého kraje.

„Rád bych pogratuloval všem oceněným a současně jim popřál, aby byl pro ně úspěch v soutěži tím správným impulsem do další práce. Jsou skvělou inspirací pro další obce, které se, věřím v hojném počtu, přihlásí i do dalšího ročníku,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Do letošního 27. ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 175 obcí. Nejvíce přihlášených bylo z Plzeňského kraje (20). Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2023 získá finanční odměnu formou dotace ve výši až 2,6 milionu korun od Ministerstva pro místní rozvoj.

V kategorii Cena veřejnosti, kdy o vítězi rozhodovali občané svým hlasováním, zvítězila obec Nová Ves u Nového Města na Moravě. Koláčovou cenu za nejlepší domácí koláče pak obdržela Andělská Hora z Karlovarského kraje.

„Vesnice roku je oslava českého venkova, který se nemá za co stydět v evropském ani v celosvětovém měřítku. Nejde o soutěž miss, ale o posouzení toho, jak vesnice umí proměňovat potenciál pro svůj rozvoj. Malé obce jsou naším rodinným stříbrem, a je až neuvěřitelné, co všechno dokážou. Díky soutěži Vesnice roku je to vidět,“ uvedl náměstek Radim Sršeň.

Finalisté letošního ročníku soutěže:
Doudleby (Jihočeský kraj)
Sudoměřice (Jihomoravský kraj)
Andělská Hora (Karlovarský kraj)
Suchý Důl (Královéhradecký kraj)
Bílý Kostel nad Nisou (Liberecký kraj)
Hrádek (Moravskoslezský kraj)
Čechy pod Kosířem (Olomoucký kraj)
Suchá Lhota (Pardubický kraj)
Chodová Planá (Plzeňský kraj)
Ledčice (Středočeský kraj)
Dolní Poustevna (Ústecký kraj)
Nová Ves u Nového Města na Moravě (Kraj Vysočina)
Ostrožská Lhota (Zlínský kraj)

Více informací naleznete na www.vesniceroku.cz

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ