Olomoucký kraj uvolní na modernizaci vodohospodářské infrastruktury desítky miliónů korun

| zdroj: Olomoucký kraj0

„O dotační titul na obnovu vodohospodářské infrastruktury je každoročně velký zájem, který převyšuje rozpočtové možnosti kraje. Svědčí to o tom, že program je opravdu potřebný a užitečný,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Celkem si o peníze z uvedeného dotačního programu řeklo čtyřiadvacet obcí. Zhruba dvě třetiny žadatelů se přihlásily o dotace na rozšíření čističek odpadních vod a stavbu kanalizací. Příspěvek kraje jim pomůže zlepšit kvalitu životního prostředí a zvýšit komfort bydlení na venkově.

„Všechny podpořené projekty ještě musí odsouhlasit krajské zastupitelstvo,“ upozornil Klimeš.

Foto: Olomoucký kraj