Olomoucký kraj podporuje péči o stromy a zeleň. Vypsal novou dotaci

| zdroj: Olomoucký kraj0

zdroj: Olomoucký kraj

Výsadba stromů podél cest, zeleně v krajině nebo péče o památné stromy a aleje. Na tyto akce vypsalo hejtmanství novou dotaci. V Programu na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství uvolnilo téměř jeden a půl miliónu korun.

„Staré památné aleje kolem cest vyžadují péči, především v podobě prořezávání větví. Na některých místech je zase potřeba vysadit aleje nové. Jedná se o důležité aktivity, které zlepšují životní prostředí kolem nás, proto mají krajskou podporu,“ uvedl Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro životní prostředí, odpady a zemědělství.

Maximální výše dotace na jednu akci činí sto padesát tisíc korun, minimální pět tisíc. O dotace mohou žádat jak fyzické, tak právnické osoby.

„Čas mají zájemci od dnešního dne, ale pouze do 4. srpna. Pokud tedy máte kolem sebe někoho, kdo by měl o příspěvek zájem, nebo jste to vy sami, nezapomeňte si o dotaci zažádat,“ dodal radní Šmída.

Všechny důležité informace týkající se pravidel, způsobu podání žádosti či výše získané částky naleznou zájemci zde.