Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos trochu jinak

| zdroj: Město Olomouc0

Olomouc se znovu zapojí do Evropského týdne mobility, letos trochu jinak

Oproti předchozím letům, kdy se jednalo zpravidla o jednodenní akci, bude tentokrát program po celou dobu kampaně. „Cílem pro letošní rok je po celý týden částečně uzavřít náměstí Republiky pro automobilovou dopravu dle návrhu územní studie úprav veřejného prostranství pořízené městem v loňském roce. Chceme tak nasimulovat možné využití plochy veřejného prostranství pro jiný účel než je stávající plocha parkoviště a rozpoutat diskuzi, v jakém rozsahu má probíhat budoucí rekonstrukce náměstí v kontextu vhodného využití pro veřejnost,“ nastínil primátor Mirek Žbánek.

Ústředním tématem letošního ročníku kampaně je Bezpečná pěší a cyklistická doprava. V rámci tohoto týdne budou prezentovány udržitelné formy dopravy a zdravého životního stylu, oživení veřejného prostoru a průzkum, jak obyvatelé na uvedenou změnu reagují.

Součástí programu jsou i odborné a veřejné besedy a je připravována cyklovyjížďka, nazvaná Hvězdicové cyklojízdy primátorů měst Olomouce, Přerova a Prostějova s cílem v Dubu nad Moravou. Ta se uskuteční v sobotu 21. září. O atmosféru se postarají hudební kapely a soubory, které budou vystupovat na náměstí republiky v odpoledních hodinách.

Projekt Spokojená Olomouc je podpořen ze Státního fondu životního prostředí a zaměřen je na zvýšení povědomí veřejnosti o problematice čisté mobility ve městě. Záštitu nad akcí převzali primátor Olomouce Miroslav Žbánek, hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk, rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík a ředitel Centra dopravního výzkumu Jindřich Frič.

Více informací o programu a o akci na www.spokojena.olomouc.eu nebo na facebookové stránce Spokojená Olomouc.

Přílohy:

zdroj fotografie: olomouc.eu

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ