Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Obyvatelé města Slaného získali novou čistírnu odpadních vod

| zdroj: Středočeské vodárny0

Obyvatelé města Slaného získali novou čistírnu odpadních vod

„Celkové náklady na intenzifikaci čistírny dosáhly téměř 124,5 milionů korun,“ uvedl Mgr. Martin Hrabánek, starosta města. „Vedle vlastních prostředků města se na financování rekonstrukce slánské ČOV podílela i dotace z Operačního programu životní prostředí ve výši 56,9 mil. korun,“ upřesnil dále rozdělení nákladů. 

„Investici do rozvoje čistírny odpadních vod jednoznačně vítám. Je to totiž moudrý krok pro budoucnost a důležitý pro rozvoj města Slaného,“ řekl zástupce provozovatele Bc. Pavel Pobříslo, provozní ředitel společnosti Středočeské vodárny, a.s. „Celá intenzifikace probíhala za nepřetržitého provozu čistírny, což bylo dost náročné zvláště pro provozovatele. Museli jsme zvládat komplikace a nepředvídalené události, které se objevily v průběhu rekonstrukce čistírny,“ řekl na závěr Pavel Pobříslo.

Intenzifikace čistírny odpadních vod spočívala ve zvýšení její kapacity, dále doplnění mechanického čištění odlehčených odpadních vod, vybudování usazovací nádrže a anaerobní stabilizace. Došlo také ke změně v uspořádání aktivačního systému a k rekonstrukci dalších objektů, které se pohybovaly již na hranici své životnosti.

Rekonstrukce ČOV probíhala od 11/2017 do 7/2019.

Foto: Středočeské vodárny

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert