Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Odpady 21 - Kdy skončíme se skládkováním?

| autor: Hana Tomášková0

Odpady 21 - Kdy skončíme se skládkováním?

V Olomouci právě probíhá 19. ročník odborné konference ODPADY 21 pořádané Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., Fite a.s. a Technickými službami města Olomouc a.s.

V úvodu programu vystoupili Vladimír Mana, náměstek ministra životního prostředí ČR, Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje, Milan Klimeš, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Pavel Hekela, náměstek primátora statutárního města Olomouce a Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., který zároveň akci moderuje.

Hovořilo se o nových legislativních návrzích týkajících se odpadů (Zákon o odpadech, Zákon o vybraných výrobcích s ukončenou životností a novelizace Zákona o obalech). Vladimír Mana zdůraznil, že je třeba snížit podíl skládkovaného odpadu, který je v České republice v současné době značně vysoký.

Jako velmi nešťastný označil Pavel Bartoš odklad zákazu skládkování z původně plánovaného roku 2024. (V návrhu nového Zákona o odpadech se mluví o roce 2030.) Odpadové hospodářství nelze izolovat, je nutné uvědomit si, že odpad je cenným materiálovým i energetickým zdrojem. Bude možné vyrábět ze zdrojů, které jsou jinak nevyužitelné,“ vyzdvihl Bartoš potřebu nahlížet na odpad jako na zdroj energie.

V dalších blocích se dozvíme o zkušenostech partnerských měst s omezováním skládkování, promluví Jaromír Manhart, ředitel Odboru odpadů MŽP a čeká nás také zajímavá exkurze.

Fotografie z akce uvidíte na našem facebooku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS