Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Odpady 21 - Kdy skončíme se skládkováním?

| autor: Hana Tomášková0

Odpady 21 - Kdy skončíme se skládkováním?

V Olomouci právě probíhá 19. ročník odborné konference ODPADY 21 pořádané Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., Fite a.s. a Technickými službami města Olomouc a.s.

V úvodu programu vystoupili Vladimír Mana, náměstek ministra životního prostředí ČR, Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje, Milan Klimeš, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, Pavel Hekela, náměstek primátora statutárního města Olomouce a Pavel Bartoš, prezident Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., který zároveň akci moderuje.

Hovořilo se o nových legislativních návrzích týkajících se odpadů (Zákon o odpadech, Zákon o vybraných výrobcích s ukončenou životností a novelizace Zákona o obalech). Vladimír Mana zdůraznil, že je třeba snížit podíl skládkovaného odpadu, který je v České republice v současné době značně vysoký.

Jako velmi nešťastný označil Pavel Bartoš odklad zákazu skládkování z původně plánovaného roku 2024. (V návrhu nového Zákona o odpadech se mluví o roce 2030.) Odpadové hospodářství nelze izolovat, je nutné uvědomit si, že odpad je cenným materiálovým i energetickým zdrojem. Bude možné vyrábět ze zdrojů, které jsou jinak nevyužitelné,“ vyzdvihl Bartoš potřebu nahlížet na odpad jako na zdroj energie.

V dalších blocích se dozvíme o zkušenostech partnerských měst s omezováním skládkování, promluví Jaromír Manhart, ředitel Odboru odpadů MŽP a čeká nás také zajímavá exkurze.

Fotografie z akce uvidíte na našem facebooku.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ