Nejvyšší čas na jarní úklid aneb Ukliďme střední Čechy!

| zdroj: Středočeský kraj0

aktuality.png
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Iniciativa #uklidmecesko vyhlásila sobotu 27. března dnem hlavního jarního úklidu. K této iniciativě se připojuje i Středočeský kraj: radní pro oblast životního prostředí Jana Skopalíková v této souvislosti vyhlašuje soutěž #uklidmestrednicechy. Ta je určena všem, kdo rádi chodí do přírody potěšit se její krásou, klidem, rozmanitostí a barvami, a chtějí ji chránit.

„V současné době omezení pohybu často vyrážíme za přírodou jen v našem nejbližším okolí. Soutěž je určena pro ty, kteří rádi chodí na procházky a vadí jim nepořádek ve volné přírodě,“ říká radní Jana Skopalíková (Piráti), a dodává: „Jak řekl Mahátma Gándhí: ´Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě´. Věřím, že mezi námi je hodně takových, co chtějí ´být změnou´ a přispět k lepšímu životnímu prostředí. Příkladem takových nadšenců je spolek Dobšané, z.s. a jejich součást „Klub zoufalých turistů“. Tahle „parta“ uklízí v okolí své obce už od začátku lockdownu a zároveň inspiruje k podobné činnosti i další komunity.“

Každý, kdo se do jarního úklidu zapojí, se může současně zúčastnit fotografické soutěže Ukliďme střední Čechy, která probíhá na sociálních sítích.  Stačí umístit fotografie z úklidu na sociální sítě Twitter, Facebook a/nebo Instagram s hashtagem #uklidmestrednicechy. Akce končí v neděli 11. 4. 2021 v 23:59.