Na stavby ve vodním hospodářství má Vysočina připraveno 81 mil. korun

| zdroj: Kraj Vysočina0

rohit-morwani-Ik05RXOeVWY-unsplash
zdroj: unsplash.com

Zastupitelstvo kraje Vysočina na svém zasedání 6. února 2024 vyhlásilo dalších 14 dotačních programů v objemu více jak 141 miliónů korun.

Dohromady s již vyhlášenými programy z prosincového zastupitelstva se jedná o sumu ve výši 825,4 miliónů korun, která je určena na podporu nejrůznějších projektů po celé Vysočině.

„Jedná se o programy, které mohou využít obce, spolky i podnikatelé. Krajský dotační příspěvek pak pomůže například rozvoji akceschopnosti hasičů na obcích, rozšíření programů prevence na školách, udržení prodejen v malých obcích nebo výstavbě nových cyklostezek a cyklotras,“ zmínila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Největším programem vyhlášeným na letošním prvním jednání krajského zastupitelstva je program „Stavby ve vodním hospodářství“ v objemu 81 mil. Kč podporující vodohospodářskou infrastrukturu (vodovody, kanalizace, ČOV), ale i stavby s dopadem na řešení sucha nebo mající protipovodňovou funkci. Program byl meziročně navýšen.