Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Na stavby ve vodním hospodářství má Vysočina připraveno 81 mil. korun

| zdroj: Kraj Vysočina0

rohit-morwani-Ik05RXOeVWY-unsplash
zdroj: unsplash.com

Zastupitelstvo kraje Vysočina na svém zasedání 6. února 2024 vyhlásilo dalších 14 dotačních programů v objemu více jak 141 miliónů korun.

Dohromady s již vyhlášenými programy z prosincového zastupitelstva se jedná o sumu ve výši 825,4 miliónů korun, která je určena na podporu nejrůznějších projektů po celé Vysočině.

„Jedná se o programy, které mohou využít obce, spolky i podnikatelé. Krajský dotační příspěvek pak pomůže například rozvoji akceschopnosti hasičů na obcích, rozšíření programů prevence na školách, udržení prodejen v malých obcích nebo výstavbě nových cyklostezek a cyklotras,“ zmínila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Největším programem vyhlášeným na letošním prvním jednání krajského zastupitelstva je program „Stavby ve vodním hospodářství“ v objemu 81 mil. Kč podporující vodohospodářskou infrastrukturu (vodovody, kanalizace, ČOV), ale i stavby s dopadem na řešení sucha nebo mající protipovodňovou funkci. Program byl meziročně navýšen.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ