MŽP nabízí více než 13 milionů korun na zapojení veřejnosti do péče o přírodu

| zdroj: MŽP ČR0

aktuality.jpg
zdroj: MŽP ČR

Nestátní neziskové organizace mohou žádat o podporu na projekty zaměřené na ochranu přírody a biologické rozmanitosti, vliv životního prostředí na lidské zdraví, změnu klimatu a na environmentální vzdělávání.

Nestátní neziskové organizace mohou získat až 250 000 korun z Programu na podporu projektů NNO na neinvestiční projekt realizovaný v roce 2021. Žádat mohou o podporu až na tři projekty zaměřené na ochranu přírody a biologické rozmanitosti, vliv životního prostředí na lidské zdraví, změnu klimatu a na environmentální vzdělávání. Ministerstvo životního prostředí vyčlenilo na podporu 13,5 milionu korun.

„Chceme přispět na projekty, které zapojí širokou veřejnost do přímé péče o přírodu jako např. o zvláště chráněné druhy rostlin a živočichů, o botanicky a zoologicky cenné lokality s využitím práce dobrovolníků, managementová opatření v krajině a související komunikace s veřejností. Dále nás zajímají kvalitní projekty zaměřené na změnu klimatu a na boj se suchem, aktivity zaměřené na minimalizaci produkce odpadů či předcházení jejich vzniku nebo tvorbu ekovýchovných programů zaměřených na kontakt dětí s přírodou“, upřesňuje zaměření programu Jan Kříž, náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů MŽP.

O finanční příspěvek mohou žádat nestátní neziskové organizace působící v oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje, které mají právní formu spolku či pobočného spolku, obecně prospěšné společnosti, zapsaného ústavu, nadace, nadačního fondu nebo církevní právnické osoby.

Podmínkou je spolufinancování ve výši minimálně 30 % rozpočtu projektu. Organizace mohou požádat o podporu nejvýše tří projektů, minimální výše podpory jednoho projektu je 30 000 Kč a maximální 250 000 Kč. Příjem žádostí začal 9. září 2020 a končí 12. října 2020.

Výzvu Programu najdete na webových stránkách MŽP v rubrice Program na podporu projektů NNO.