MPO vyhlásilo veřejnou konzultaci k aktualizaci Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu

| zdroj: MPO ČR0

energie_žárovka_pexels.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Firmy, veřejné či akademické instituce i jednotlivci. Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo veřejnou konzultaci k aktualizaci Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu.

Plníme tak povinnost vyplývající z evropského nařízení, podle kterého mají členské státy připravit v průběhu tohoto roku návrh aktualizace vnitrostátních plánů. Protože jde o strategický dokument, který je součástí příprav i samotné Státní energetické koncepce, chceme zapojit i širší veřejnost. Děkuji všem, kteří se s podněty zapojí, jde o důležité dokumenty, které v budoucnu ovlivní život každého z nás,říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Formulář k veřejné konzultaci je možné vyplnit nejpozději do 4. června 2023 a najdete ho zde.

Informace získané z dotazníku budou sloužit pro potřeby Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí v rámci přípravy návrhu aktualizace Vnitrostátního plánu ČR v oblasti energetiky a klimatu. Souhrn obdržených příspěvků a podnětů bude zveřejněn na webu Ministerstva průmyslu a obchodu.

Osobní údaje MPO zpracovává v souladu s GDPR, pouze po dobu trvání dotazníkového šetření a nikomu je nepředává.