Moravskoslezský kraj na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představuje Hydrogen Valley a místní firmy

| zdroj: Moravskoslezský kraj0

zdroj: Moravskoslezský kraj

Stáváme se důležitým technologickým hráčem, podporujeme inovace. Novým symbolem našeho regionu by mohl být třeba vodík. To je hlavní vzkaz Moravskoslezského kraje návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, jehož 64. ročník zítra začíná. Na brněnském výstavišti potrvá do 13. října.

Expozice Moravskoslezského kraje v Brně, kterou letos návštěvníci najdou v pavilonu A1, na ploše č. 014, také tradičně dává prostor vybraným firmám, které v regionu sídlí a podnikají v oblasti chytrých technologií, vysokého strojírenství nebo technologií s vysokou přidanou hodnotou. Chce prezentovat nejen technologickou vyspělost, představit své vize a strategické projekty, které povedou k bezemisní budoucnosti regionu, ale dát také prostor firmám k navázání nových kontaktů a propojit je se silnými partnery v zahraničí.

O veletrhu

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu. Prezentovat se bude přes 1 200 vystavujících firem z desítek zemí. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.