Mlžící zařízení od PVK ochladilo akci Voda je život

| autor: PVK0

Mlžící zařízení od PVK ochladilo akci Voda je život

„Návštěvníci plnili mnohé úkoly, ale jednoznačným vítězem bylo v tomto parném dnu naše mlžící zařízení, které dokáže v jeho v nejbližším okolí snížit teplotu vzduchu o dva až čtyři stupně celsia a snížit vlhkost o deset procent,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Tomáš Mrázek.

V městském prostředí vznikají v létě tepelné ostrovy, kde je teplota vyšší než v přírodním prostředí. Kapky z „mlžítka“ absorbují část sluneční energie, dochází k přeměně vody na páru, a tím dochází k ochlazování vzduchu. Provoz zařízení řídí tepelné čerpadlo či časovač, který zařízení spíná při zvolené teplotě. V průmyslových objektech pak „mlžítko“ kromě snížení teploty zajistí i snížení prašnosti či eliminaci zápachu při využití patentované neutralizační látky.

Spotřeba vody činí 24 litrů za den na metr čtvereční, a to má-li tryska velikost 0,2 milimetrů. Do mlžící zařízení vždy proudí pitná voda.

Foto: ilustrační/ Pixabay